دکتر ویدا یوسفیان

دکتر ویدا یوسفیان

لیزر واژینال و تزریق چربی در ناحیه تناسلی و لایباپلاستی

  • مشاوره قبل و بعد از بــارداری و تنظیـم خانـواده
  • پریناتولوژی NST 
  • جراحی شلی، افتادگی کف لگن و جوانسازی با لیزر   
  • کلیه جراحی های ترمیمی دستگاه تناسلی/ادراری زنان
  • درمان نازایی، IVF،IUI، تعیین جنسیت جنین
  • سونوگرافی واژینال، آبدومینال، داپلر و لاپاروسکوپی
  • زایمان خصوصی، بدون درد و سزارین در بهترین مراکز بیمارستانی
  • پیشگیری و درمان سرطان های زنان و سقط های مکرر
  • درمان گُر گرفتگی یائسگی و واریس های پیشرفته

 

طرف قرارداد با بیمه  های تامین اجتماعی،نیروهای مسلح،خدمات درمانی

طرف قرارداد با بیمارستان های پارسـیان، پیامبران، طوس، گاندی، غیاثی، پارسا، مفرح،مصطفی خمینی

جدیدترین لیزر مخصوص بانوان

 

لیزر مخصوص بانوان

در اثر کاهش تولید هورمون استروژن و از بین رفتن عروق، کلاژن، الاستین وگلایکوژن موجود در بافت و در نتیجه سخت شدن و کاهش قطر بافت دچار خشکی، درد و گاها سوزش و خارش می گردد. این امر می تواند باعث خشکی و خونریزی و درد هنگام مقاربت گردیده که در پی آن باعث ایجاد مشکلات ناخواسته از جمله تاثیر شدید بر سردی روابط زناشویی می گردد.

 

تکنیک های درمان آتروفی ناحیه تناسلی:

جراحی پلاستیک: هزینه نسبتا بالا و ریسک های مربوط به جراحی و مراقبت های بعد از آن و نیاز به بیهوشی، بخیه، خونریزی و مدت زیاد استراحت مطلق و قادرنبودن به انجام مقاربت تا مدت طولاتی حداقل 2 ماه و مهمتر از همه عدم امکان زایمان طبیعی پس از عمل جراحی، برای بسیاری از بانوان بسیار مشکل می باشد.

هورمون درمانی: با توجه به احتمال بروز سرطان این روش درمان با احتیاط بسیار زیاد انجام می پذیرد، چون این روش قطعی و دائمی به حساب نمی آید، فرد میبایستی برای زمان بسیار طولانی تحت تاثیر این مدل درمان قرار گیرد.

جدیدترین و موثرترین روش درمان استفاده از لیزر SmaXel می باشد که روشی مطمئن و غیر تهاجمی است و منجر به بازسازی مخاط واژن و تشکیل مخاط با کیفیت مناسب به صورت سرپایی می شود. کاربرد خاص این روش در بیمارانی است که علی رغم بروز عوارض ناشی از آتروفی در مورد مصرف داروهای هورمونی محدودیت دارند نظیر افراد مبتلا به سرطان های رحم و تخمدان یا اندرومتریوز.

لیزر CO2 فرکشنال مونالیزا تاچ جدیدترین و کاملترین لیزر مخصوص بانوان در دنیا (با تاییدیه اساتید متخصص زنان ایران) با استفاده از تکنیک منحصر بفرد Smart Pluse با تخریب مکانیکی Ablative بافت قدیمی و آسیب دیده در مدت زمان بسیار کوتاه، بدون ایجاد درد و با ایجاد حرارتی هوشمند موجب تحریک فیبروبلاست ها و در نهایت ایجاد کلاژن جدید و عروق در ترمیم و جوانسازی بافت واژن می شود. این پروسه هیچ گونه نیازی به عمل جراحی و بستری شدن نداشته و حداکثر در مدت 15 دقیقه انجام می شود.

 

زمان دوره نقاهت چقدر می باشد؟

هیچ دوره نقاهتی در این روش درمانی نیست و تنها توصیه می شود به مدت یک هفته از رفتن به استخر و مقاربت پرهیز شود.

 

پس از انجام لیزر بهبودی چه زمان مشاهده می شود؟

نتایج بهبود بخش درمانی توسط لیزر را مونالیزا تاچ، پس از هفته اول بعد از انجام اولین جلسه احساس می شود.

 

چند جلسه درمان نیاز می باشد؟

بنابر نظر پزشکان معالج طول جلسات درمان می تواند تا 3 جلسه هم انجام پذیرد.

 

میزان ماندگاری اثر لیزر مونالیزا تاچ چقدر می باشد؟

این روش تنها روش غیر تهاجمی می باشد که اثر آن حداقل چندین ماه تا چندین سال ماندگار است و با توجه به تشخیص پزشک معالج در صورت نیاز پس از یک یا دو سال، یک جلسه درمان مجدد می توان در نظر گرفت.

 

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال واژن چیست و چگونه عمل می کند؟

در این تکنولوزی با تابش امواج لیزر به صورت 360 درجه در تمام کانال واژن تغییرات بافتی مهمی رخ داده که منجر به بازسازی و جوانسازی این ناحیه می گردد.

به طور مثال با تحریک سلول های فیبروبلاست ساخت الیاف کلاژن و الاستین افزایش یافته و خاصیت ارتجاعی واژن در تمام نقاط آن افزایش می یابد و این موجب اصلاح گشادی و شلی واژن و ایجاد حالت تنگی (Thightening) می گردد.

 

چه گروه هایی از بانوان کاندید مناسبی جهت استفاده از این اثر می باشند؟

تمامی بانوان در تمام گروه های سنی که تمایل به اصلاح مشکلات ذیل با روش های غیر جراحی و غیر دارویی دارند نظیر:

کسانی که به دنبال زایمان طبیعی به ویژه زایمان دوم به بعد دچار درجاتی از شلی واژن و افتادگی مثانه شده و از عوارض گوناگون آن مثل: بی اختیاری ادرار، عدم رضایت از روابط جنسی (خود یا همسرشان)، خروج توده یا خروج صدا یا هوا از واژن، یبوست مزمن و یا ریزش مدام ترشحات رنج می برند.

خانم هایی که زایمان نداشته اما با گذشت چند سال از شروع روابط جنسی یا تغییرات مکرر وزن و یا چاقی و لاغری شدید یا ضعف و شلی بافت همبند دچار مشکلات فوق می باشند.

خانم هایی که بدلیل کوچکی آلت تناسلی همسرشان (میکروپنیس) در روابط جنسی مشکل دارند.

حتی خانم هایی که تمایل به حفظ قوام واژن و جلوگیری از بروز مشکلات فوق دارند به ویژه بعد از زایمان طبیعی.

خشکی واژن (Atrophy) چیست؟

یکی دیگر از اثرات و کاربردهای این دستگاه تحریک ساخت عروق جدید در لایه سطحی مخاط واژن می باشد که موجب افزایش ضخامت و بازگشت ترشحات طبیعی واژن در خانم هایی می گردد که بدلیل تغییرات هورمونی مربوطه دچار نازکی و خشکی (Atrophy) در این لایه گردیده و کاهش شدید ترشح منجر به خارش و سوزش مداوم، مقاربت دردناک و دردهای پایین شکم و یا عفونت مکرر واژن و مثانه می گردند. خانم های غیر یائسه ای که بدلیل ابتلای مکرر به عفونت های واژن و سرویکس دچار خشکی واژن هستند با این تکنیک می توان مشکل آنها را برطرف نمود. (البته در کنار درمان علت اصلی عفونت)

 

کاربرد خاص این روش در بیمارانی است که علی رغم بروز عوارض ناشی از آتروفی در مورد مصرف داروهای هورمونی محدودیت دارند نظیر افراد مبتلا به سرطان های رحم و تخمدان یا اندومتریوز.

 

روشن کننده گی و جوانسازی:

می دانید که بعد از هر بارداری بدلیل تغییرات هورمونی وولو تا حدی تیرده تر از قبل شده و این تغییرات ماندگار می باشد.

چاقی و PCOD (کم کاری تخمدان) از علل دیگر تیرگی این ناحیه است که با این برنامه با لایه برداری ملایم و ریزش سلول های تغییر رنگ یافته می توان تیرگی ناشی از تغییرات هورمونی در این ناحیه را اصلاح نمود و در کنار آن با بازسازی اپیدرم حالت چروک سطحی و افتادگی هم تا حدی اصلاح می شود و این ناحیه ظاهر شاداب تری پیدا می کند.

 

مزایای مهم این روش چیست؟

مهمترین مزیت این روش امکان زایمان طبیعی بعد از استفاده از آن می باشد (برخلاف جراحی های سابق)

امکان تکرار آن (renew) در صورت لزوم در سال های بعدی ایجاد تنگی طبیعی در تمام جهات واژن و حفظ آناتومی آن.

زمان کوتاه (10-15 دقیقه) و عدم نیاز به بیهوشی و نقاهت کوتاهتر و سریعتر برخلاف روش های مش گذاری عوارضی مثل زخم و محدودیت در مقاربت ندارد.

لایباپلاستی چیست

لایباپلاستی چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

پاسخ دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی:

لایباپلاستی یک عمل زیبایی است که برای جوان سازی واژن بکار گرفته می شود. ترمیم لب های اطراف واژن به یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک در سال های اخیر تبدیل شده است. این عمل جراحی به دلایل مختلفی انجام می شود. اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی باعث می شود که لب های اطرافی واژن بیشتر به چشم بیایند. با انتشار گزارشات متعدد در مورد جوان سازی واژن، دستگاه تناسلی زنان به یکی از موضوعات اصلی در مطبوعات تبدیل شده است. زنان نسبت به گذشته توجه بیشتری به ناحیه تناسلی خود نشان داده و بیش از پیش به رفع مشکلات و ناراحتی های مرتبط با این ناحیه فکر می کنند.

لابیاپلاستی با سایر روش های جوان سازی واژن فرق دارد. واژینوپلاستی عملی است که برای سفت کردن و یا تقویت دیواره داخلی واژن انجام می شود. در مقابل، لابیاپلاستی با هدف کاهش حجم لب های اطراف واژن مورد استفاده قرار می گیرد. لابیاپلاستی یک عمل نسبتا ساده است که باعث بهبود ظاهر و عملکرد واژن در زنان می شود. این عمل نقش بسزایی در کاهش ناراحتی های مرتبط با بد شکلی و اندازه نامناسب لب های اطراف واژن ایفای می کند.

بسیاری از زنان از بزرگی و کشیدگی بیش از اندازه لب های اطراف واژن رنج می برند، این ناراحتی ها در برخی از موارد دردسر ساز هستند. بسیاری از زنان ورزشکار به هنگام دوچرخه سواری یا اسب سواری با مشکل مواجه می شوند. این زنان به هنگام پوشیدن شلوار جین با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند.

لابیاپلاستی علاوه بر بهبود درد و ناراحتی های رایج، باعث بهبود ظاهر ناحیه تناسلی نیز می شود. بسیاری از زنان معتقدند که اندازه نا مناسب و بدشکلی لب های اطراف واژن آنها را از نظر جنسی خجالت زده می کند.

تزریق چربی در ناحیه واژینال

تزریق چربی در ناحیه تناسلی چرا و چگونه؟

همانگونه که می دانید بعضی از خانم ها دچار درجاتی از لاغری مفرط در ناحیه لبیا ماژورها می باشند که این مسئله تیرگی این ناحیه را نیز تشدید می کند و با ایجاد ظاهر بعضا ناخوشایند اعتماد به نفس فرد را نیز کاهش می دهد و گاهی همراه سایر مشکلات این ناحیه مثل هیپرتروفی لبیامینور و پارگی پرینه می باشد.

 

راهکار مناسب چیست؟

تا چندی پیش راه حل مناسب برای این مشکل وجود نداشت اما امروزه با پیشرفت تکنیک های مربوط به Fat Transplant با تزریق چربی اتولوگ (از خود فرد) می توان چربی تحلیل رفته را جایگزین نمود و با برداشت چربی از سایر نقاط و آماده سازی آن و تزریق ژل در این ناحیه بدلیل عوارضی نظیر جابجایی، عفونت یا ایجاد حساسیت توصیه نمی شود.

 

فرم تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

شهرک غرب، بلوار فرحزادی، 18 متری مطهری، پلاک 167، بالای داروخانه دکتر مشرف

تلفن تماس :

02122074065 - 09370786637

صبح ها 9 تا 12 / عصرها 16 تا 20

با تعیین وقت قبلی

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.