دکتر احمدرضا طاهری - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 دکتر احمدرضا طاهری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و عضو جامعه جراحان ایران می باشند.

ایشان در سال 1367 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند و سپس در سال 1371 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت نمودند و در سال 1375 با دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند.

برخی از افتخارات دکتر احمدرضا طاهری شامل: "نفر اول بورد کتبی فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور"، "نفر دوم بورد تخصصی جراحی عمومی کشور" می باشد.ایشان مقالات علمی متعددی در زمینه جراحی های زیبایی و ترمیمی، رینوپلاستی، کلوئید و اسکار ارائه نموده اند و تبحر ویژه و تجارب ارزشمندی در زمینه جراحی های دست و میکروسکوپیک و پیوند انگشت دارند. از جمله خدمات درمانی و جراحی های دیگری که ارائه می گردد، شامل: لیزر جوانسازی و موهای زائد، لیپولیز، لیپوساکشن، رینوپلاستی، ماموپلاستی، آبدومینوپلاستی می باشد.

دکتر طاهری جراحی های خود را در بیمارستان های پارسیان، عرفان، بهمن و پلی کلینیک ولنجک در شهر تهران انجام می دهند.

شعار دکتر طاهری: "پیشگیری و رعایت بهداشت اصل اول در زمینه سلامت است".

اطلاعات بیشتر در مورد آدرس و شماره تلفن مطب، روزهای حضور در مطب، خدمات درمانی و زیبایی و غیره را می توانید در ادامه پروفایل دکتر احمد رضا طاهری مشاهده نمائید.

خدمات

لیست خدماتی که دکتر احمد رضا طاهری ارائه می دهند

 • درمان بیماری های پوستی : برداشتن خال و زگیل، درمان تومور های خوش خیم و بدخیم
 •  زیبایی صورت: پروتز لب، گونه و چانه - جراحی زیبایی افتادگی پلک - رفع پف زیر چشم - درمان گودی و سیاهی دور چشم - لیفتینگ
 • زیبایی مو : کاشت مو - کاشت ابرو - کاشت ریش و سبیل - مزوتراپی و تقویت مو، لیزر جوانسازی و موهای زائد
 • پاکسازی و جوانسازی پوست : رفع اسکار، جای جوش جای زخم و سوختگی - ملاسما و لکه های پوستی - رفع ضایعات عروقی - رفع کک و مک - پیلینگ - درماپن - میکرودرم ابریژن - ساب سیژن - رفع چین و چروک
 • تزریقات زیبایی : تزریق ژل - تزریق بوتاکس - تزریق چربی - تزریق فیلر - تزریق PRP
 • روش های درمانی : لیزر جوانسازی و موهای زائد - لیپولیز و لیزر
 • سایر موارد : رینوپلاستی - ماموپلاستی - ابدومينوپلاستي - کلیه جراحی های پلاستیک و زیبایی، جراحی بینی و سینه، جراحی شکم و لیپوساکشن، تزریق ژل و بوتاکس

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت که همچنین به عنوان Rhytidectomy شناخته می‌شود باعث بهتر شدن نشانه‌های قابل رویت پیر شدن در صورت و گردن می‌شود. بدنبال بالا رفتن سن شما، پوست و بافت‌های نرم صورت شما، خاصیت الاستیسیتی خودشان را از دست می‌دهند و نیروی جاذبه شروع به نشان دادن اثرات نامطلوب خود می‌نماید.

خطوط عمقی زیر پلک تحتانی (the tear trough) و بین بینی و دهان (چین نازولابیال) و همینطور آویزان شدن پوست می‌تواند باعث ایجاد یک ظاهر پیر و خسته بشود.

آیا من کاندیدی برای یک لیفت صورت می‌باشم؟

اگر نشانه‌های پیر شدن در صورت شما، باعث شده است که شما به نظر خسته یا غمگین برسید، یک لیفت صورت ممکن است برای شما مناسب باشد. توسط تصحیح نمودن پوست اضافی در گردن، یک لیفت صورت می‌تواند باعث بهتر شدن نشانه‌های قابل رویت پیر شدن در صورت و گردن بشود، نشانه‌هایی از این قبیل:

 • افتادگی قسمت میانی صورت
 • چین‌های عمقی در زیر پلک‌های تحتانی
 • چین‌های عمقی در امتداد بینی که به گوشه دهان کشیده می‌شود
 • چربی صورت که افتاده یا جا به جا شده و باعث ایجاد jowls می‌شود
 • پوست شل و ذخیره چربی اضافی در زیر چانه و فک (که باعث ایجاد حالتی بنام چانه دوگانه یا turkey gobbler می‌شود).

آیا شما به یک عمل جراحی با حداقل تهاجم علاقمند می‌باشید؟

این‌ها شامل لیفت صورت با جای برش کوچک (s-lift) و لیفت صورت MACS (لیفت صورت با برش جزئی) می‌باشد. کاندیدا‌های ایده آل شامل بیماران در دهه ۴ و ۵ زندگی با پوست اضافی حداقل تا متوسط در گردن,jowl و ناحیه وسط صورت می‌باشد. همچنین بیمارانی که دارای حمایت استخوانی خوب صورت می‌باشند و مقداری و نه تمامی الاستیسیتی پوست را از دست داده اند، نیز کاندیدا‌های خوبی برای لیفت‌های صورت با حداقل تهاجم می‌باشند.

اعمال جراحی لیفت صورت سنتی ارائه کننده نتایج بهتری برای بیماران مسن‌تر با شلی گردن، jowling و افتادگی میان صورت می‌باشند.

کاندیدا‌های جراحی لیفت صورت بایستی در وضعیت خوب سلامتی قرار داشته باشند. در مقایسه با غیر سیگاری‌ها یا کسانی که سیگار را ترک نموده اند، افراد سیگاری حرفه‌ای در ریسک بالاتری برای مشکلات ترمیمی می‌باشند. جزئیات در رابطه با سابقه سیگار کشیدن خود را بایستی با جراح فوق تخصص پلاستیک خود در میان بگذارید.

چگونه من باید برای یک لیفت صورت آماده بشوم؟

آماده سازی شما برای جراحی لیفت صورت شامل یک مصاحبه با جراح فوق تخصص پلاستیک شما در رابطه با وضعیت سلامتی شما، انتظارات و سبک زندگی شما می‌باشد. جراح فوق تخصص پلاستیک شما، وضعیت عمومی سلامتی و هر گونه وضعیت‌های بالینی و سلامتی موجود از قبل یا عوامل خطر ساز را بعنوان قسمتی از این مصاحبه ارزیابی می‌نماید.

برای اطمینان از بهترین نتایج از جراحی لیفت صورت، برای مشاوره در رابطه با موارد زیر آماده باشید.

 • چرا شما جراحی می‌کنید، انتظارات شما و نتیجه مورد نظر
 • وضعیت‌های بالینی، آلرژی‌های دارویی و درمان‌های طبی
 • استفاده فعلی از داروها، ویتامین ها، مکمل‌های گیاهی، الکل، سیگار و سایر دارو‌ها
 • جراحی‌های قبلی

همچنین ممکن است جراح فوق تخصص پلاستیک شما:

 • در رابطه با گزینه‌های در دسترس برای لیفت صورت و دیگر جراحی‌های جوان سازی صورت با شما صحبت نماید.
 • صورت شما را بررسی و اندازه گیری نماید
 • فتوگرافی برای پرونده بالینی شما اخذ نماید
 • گزینه‌های جراحی لیفت صورت را برای شما بیان نموده و یک طرح درمانی پیشنهاد نماید
 • نتایج احتمالی یک لیفت صورت و هر گونه خطرات یا عوارض بالقوه را با شما در میان بگذارد

یک لیفت صورت چگونه انجام می‌شود؟

یک طیف وسیعی از جراحی‌های لیفت صورت وجود دارند و هرنوع عمل جراحی به شدت برای نیاز‌های ویژه یک بیمار اختصاص داده شده است.

تکنیک‌های لیفت صورت از رویکرد‌های ساده با حداقل تهاجم که از طریق برش‌هایی در جلوی گوش انجام می‌شود تا جراحی‌های به مراتب گسترده‌تر لیفت صورت و گردن در تغییر است. اکثر تکنیک‌های مدرن لیفت صورت نه تنها به پوست می‌پردازد، بلکه همچنین باعث سفت شدن بافت نرم زیرین بنام SMAS (سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی) می‌شوند.

لیفت صورت سنتی:لیفت صورت سنتی (پایینی) باعث تصحیح قسمت میانی صورت، jowls و گردن شده و پوست اضافی را بر می‌دارد. رویکرد سنتی توسط ایجاد یک برش که از جلوو پشت گوش عبور می‌نماید، صورت می‌پذیرد. هر دو بافت پوست و بافت زیر آن (SMAS) سفت شده و پوست اضافه و چربی، از پایین صورت و گردن برداشته می‌شود. جراحی لیفت صورت سنتی تقریبا چهار ساعت طول می‌کشد و چندین هفته زمان برای ریکاوری نیاز دارد.

لیفت SMAS: لیفت SMAS (سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی) بر پایه لیفت صورت سنتی توسط بلند نمودن پوست و همینطور بافت‌های عمقی‌تر صورت و گردن بنا شده است. از طریق یک برش در جلوی گوش، جراح فوق تخصص پلاستیک، SMAS را بلند نموده و آن را سفت می‌نماید. سپس پوست سفت می‌شود. جراحی SMAS چند ساعت طول می‌کشد.

آیا انواع مختلف جراحی لیفت صورت وجود دارد؟

پیشرفت‌های بسیاری در تکنیک‌های لیفت صورت در طی دهه گذشته ایجاد شده است و هرکدام باعث نتایج بمراتب طبیعی تربا حداقل اسکارودوره ریکاوری کوتاه‌تر شده اند.

به دلیل گزینه‌های متعدد، بهترین راه برای تضمین بهترین تکنیک لیفت صورت مناسب برای شما، از طریق یک مشاوره کامل با یک جراح فوق تخصص پلاستیک صورت می‌پذیرد.

تکنیک‌های لیفت صورت پیشنهادی شامل:

 • لیفت صورت با اسکار کوچک: بعنوان یک جایگزینی برای لیفت‌های صورت سنتی، لیفت صورت با اسکار کوچک وجود دارد که به آن S-lift، MACS lift یا لیفت صورت با برش حداقل نیز گفته می‌شود. این جراحی باعث محدود شدن طول برش در پشت گوش می‌شود. یک برش شایع مورد استفاده در لیفت صورت با اسکار کوچک یک برش به شکل S (S-lift) در منطقه گیجگاهی (temple) یا در جلوی گوش بدون گسترش به پشت گوش می‌باشد.
 • تکنیک MACS (Minimal Access Cranial Suspension lift) از یک برشی استفاده می‌نماید که در پشت لوبول گوش داده میشود. لیفت‌های صورت با برش کوتاه برای بیماران با پیر شدن خفیف تا متوسط پوست، بهترین می‌باشد.
 • لیفت ساب پریوستئال: این جراحی باعث سفت شدن بافت‌های عمقی‌تر صورت می‌شود. متد لیفت ساب پریوستئال به طریق اندوسکوپیک (از طریق یک وسیله بلند باریک که سمت داخلی صورت را معاینه می‌نماید) انجام شده و باعث آزاد شدن بافت‌ها از روی لایه استخوانی برای بلند نمودن و شکل دهی صورت می‌شود. این یک رویکرد استاندارد برای انجام یک لیفت اندوسکوپیک پیشانی است.
 • لیفت صورت لایه عمقی: سیستم پلان عمقی یک پروسه بمراتب تهاجمی تری است که باعث شکل دهی تمامی صورت شامل گردن، ابرو و هر دو پلک فوقانی و تحتانی‌ می‌شود. توسط بلند نمودن پوست، بافت‌های صورت، عضله و چربی در یک مقطع ممتد، لیفت‌های مقطع عمقی می‌تواند باعث درمان بیشتر منطقه صورت بشوند. در حالیکه این عمل جراحی می‌تواند کار بیشتری انجام دهد، این روش نسبت به رویکرد سنتی با SMAS به مراتب تهاجمی‌تر می‌باشد و زمان بیشتری برای ریکاوری نیاز دارد.
 • لیفت میان صورت: لیفت میان صورت که به عنوان لیفت گونه شناخته می‌شود، بر روی منطقه‌ای تمرکز دارد که از زیر چشم به منطقه پایین گونه گسترش می‌یابد. به دنبال اینکه منطقه بین پلک تحتانی، گونه و فولدنازولابیال پیر می‌شود، این منطقه نزول می‌نماید و همیشه نمی‌توان توسط یک جراحی معمول لیفت صورت این مناطق را بهبود بخشید. لیفت گونه بر روی بهتر نمودن پوست شل، ذخایر چربی و بافت‌ها در این منطقه ویژه تمرکز دارد. این جراحی بطور اختصاصی بر روی منطقه گونه تمرکزدارد وبه نشانه‌های پیری ابرو، خط چانه یا گردن نمی‌پردازد.

باید انتظار چه نتایجی را داشته باشم؟

خون مردگی بعد از جراحی و تورم که برای ۳-۲ هفته بعد از عمل جراحی طول می‌کشد، متعاقب عمل جراحی معمول می‌باشد. همچنین شما می‌توانید برای چندین هفته حالت سفتی صورت، بی حسی و تورم داشته باشید. شما می‌توانید از طریق محافظت مادام العمری در مقابل نور خورشید و داشتن یک سبک زندگی سالم به حفظ ظاهر بمراتب جوان‌تر شده خود، کمک نمایید. مشاوره‌های بعد از عمل جراحی با جراح فوق تخصص پلاستیک خود به اطمینان از نتایج لیفت صورت شما کمک می‌نماید.

چه مسائلی در ریکاوری مطرح است؟

در زمانی که جراحی لیفت صورت شما کامل می‌شود، ممکن است یک بانداژ در اطراف صورت شما قرار داده شود تا باعث به حداقل رسیدن تورم و خونمردگی بشود. ممکن است یک لوله نازک برای تخلیه هر گونه خون اضافی یا مایع که ممکن است در زیر پوست تجمع یابد، تعبیه شود که در روز بعد از عمل جراحی برداشته می‌شود.

اگر چه اکثر بیماران درد اندکی را تجربه می‌نمایند، جراح فوق تخصص پلاستیک داروی ضد درد برای شما تجویز می‌نماید. درجاتی از تورم و خونمردگی غیر قابل اجتناب است و ممکن است از شما خواسته شود تا از کمپرس سرد برای به حداقل رساندن تورم استفاده نماید. اگر بانداژ بر روی صورت شما تعبیه شده باشد، در عرض ۲-۱ روز برداشته می‌شود.

از شما خواسته می‌شود که در زمانی که در وضعیت خوابیده قرار دارید سر خود را بالاتر از بستر قرار دهید و تا حد امکان از فعالیت خودداری نمایید و هر گونه احساس ناراحتی را با جراح فوق تخصص پلاستیک خود در میان بگذارید. تمامی بخیه‌ها در عرض ۱۰-۵ روز متعاقب جراحی برداشته می‌شوند. در کل به شما توصیه می‌شود که از فعالیت شدید اجتناب به عمل آورید.

جراحی‌های لیفت صورت گا‌ها به صورت سرپایی یا به صورت یک شب بستری انجام می‌شود. اگر جراحی لیفت صورت به صورت سرپایی انجام شود، بایستی شما کسی را به همراه داشته باشید تا شما را به منزل رسانده و بعد از جراحی برای حداقل یک شب بعد از عمل جراحی، همراه شما باشد. ریکاوری از جراحی‌های سنتی لیفت صورت نسبت به جراحی کمتر تهاجمی ممکن است طولانی‌تر باشد. با این حال، اکثر بیماران در عرض ۳-۲ هفته به سر کار و فعالیت‌های زندگی روزمره باز می‌گردند. جراح فوق تخصص پلاستیک شما، بهترین طرح ریکاوری را برای شما توصیه می‌نماید.

آیا لیفت صورت ایمن است؟

تمامی اقدامات جراحی دارای درجاتی از خطر می‌باشند. خطرات احتمالی جراحی لیفت صورت شامل:

 • اسکار ناخواسته
 • خونریزی (هماتوم)
 • عفونت
 • ترمیم ضعیف زخم
 • خطرات بیهوشی
 • از دست رفتن قابل تصحیح مو در محل برش‌ها
 • آسیب به عصب فاشیال (صورتی) همراه با ضعف عضلات صورت
 • عدم تقارن صورت
 • از دست رفتن پوست
 • بی حسی یا تغییرات دیگری در حس پوست
 • بافت چربی یافت شده در عمق پوست ممکن است از بین برود (نکروز چربی)
 • تجمع مایع
 • درد که ممکن است پا برجا بماند
 • نامنظمی‌ها در سطوح (contour) پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • حساسیت یا تورم
 • ممکن است بخیه‌ها بطور خود بخودی بر روی پوست قرار گرفته و قابل مشاهده شوند یا این که باعث تحریک شوند که نیازمند برداشته می‌باشند
 • نتایج ناراحت کننده که می‌تواند شامل عدم تقارن
 • محل ناراضی کننده اسکار جراحی
 • دفورمیتی‌های قابل رویت غیر قابل قبول در انتهای برش‌ها
 • ترومبوز وریدی عمقی
 • عوارض قلبی و ریوی (نادر)
 • احتمال نیاز به جراحی بازبینی

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینی که همچنین بعنوان رینوپلاستی شناخته می‌شود، می‌تواند باعث بهتر شدن ظاهر و نسبت بینی شما و هارمونی با صورت شما بشود و منجر به اعتماد به نفس گردد. همچنین جراحی بینی می‌تواند باعث بهتر شدن یک مشکل تنفسی شده یا ابنورمالیتی‌های ایجاد شده ناشی از ضربه و آسیب یا یک مشکل بدو تولدی را بهتر نماید و عمل جراحی می‌تواند باعث تغییر اندازه کلی، نوک، پل و حفرات بینی شما بشود.

آیا من یک کاندیدی برای جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می‌باشم؟

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی بشدت اختصاصی می‌باشد و بهترین نتایج را از طریق یک مشاوره کامل با یک فوق تخصص جراح پلاستیک بدست می‌آید. در حالیکه تقریبا هر گونه تغییر فیزیکی از طریق جراحی بینی امکان پذیرمی باشد، یک جراح زیبایی می‌تواند بهترین رویکرد برای دستیابی به یک نتیجه متعادل بر پایه مشخصات منحصر به فرد بینی شما که مرتبط با تمامی صورت شما می‌باشد را، پیشنهاد نماید.

بهترین کاندید‌ها برای جراحی زیبایی بینی شامل:

 • افرادیکه رشد صورتشان کامل شده است، عموما جراحی بر روی افراد ۱۸ ساله یا بزرگتر انجام می‌شود
 • افرادی که از لحاظ فیزیکی سالم می‌باشند
 • افراد با دید مثبت و اهداف اختصاصی، اما واقع بینانه در ذهن برای بهتر شدن ظاهر خودشان

چگونه من برای جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) آماده شوم؟

آماده سازی شما برای جراحی بینی شامل:

 • تست‌های آزمایشگاهی یک یا ارزیابی بالینی
 • تصویر برداری از بینی شما جهت بررسی کامپیوتری تصاویر جهت نشان دادن بالقوه نتایج بعد از عمل جراحی
 • مصرف دارو‌های خاص یا تنظیم نمودن مصرف دارو‌های فعلی
 • توقف سیگار کشیدن در قبل از عمل جراحی
 • اجتناب از مصرف آسپیرین، دارو‌های ضدالتهابی، مکمل‌های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی

چگونه جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) انجام می‌شود؟

برای شکل دهی مجدد بینی، جراحی یا به صورت یک عمل جراحی زیبایی بینی بسته جایی که برش‌ها در داخل بینی مخفی می‌شود انجام می‌گیرد یا به صورت جراحی باز، جایی که برش در عرض کولوملا، یک نوار باریکی از بافت که باعث جداسازی حفرات بینی می‌شود، صورت می‌پذیرد. باقیمانده برش مشابه با تکنیک بسته می‌باشد. از طریق این برش ها، بافت‌های نرم که بینی را می‌پوشاند، به آرامی بلند می‌شود و اجازه دسترسی برای شکل دهی مجدد ساختار بینی را می‌دهد.

جراحی زیبایی بینی می‌تواند بینی را کوچک نموده یا با استفاده از گرافت‌های غضروفی از دیگر مناطق بدن شما باعث بزرگ شدن ساختار‌های بینی بشود. بطور تیپیک، از قطعات تیغه وسط بینی (سپتوم) برای این هدف استفاده می‌شود. گاهی اوقات یک قطعه غضروف از گوش و ندرتا یک تکه از غضروف دنده ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. اگر تیغه بینی شما انحراف داشته باشد، می‌توان این را صاف نموده و بیرون زدگی داخل بینی را کاهش داده تا باعث بهتر شدن تنفس بشود. در زمانی که ساختار زیرین بینی به شکل مورد نظر شکل دهی داده شده، پوست بینی و بافت بر روی ساختار زیرین برگردانده می‌شود و برش‌ها بسته می‌شود. برش‌های اضافی ممکن است در چین‌های طبیعی حفرات بینی داده شود تا اندازه آن‌ها تغییر یابد. در صورتی که بر روی تیغه بینی جراحی شده باشد، جراح شما می‌تواند اسپلینت‌ها و لوله‌های داخلی را برای حمایت از بینی در حالیکه در هفته اول متعاقب جراحی ترمیم می‌یابد، تعبیه نماید. جراحی بینی معمولا ۳-۲ ساعت طول می‌کشد تا کامل شود، اگر چه ممکن است بر حسب نوع بینی طولانی‌تر شود.

انواع مختلف جراحی زیبایی بینی وجود دارند:

از رینوپلاستی باز برای شکل دهی عمده بینی استفاده می‌شود. برش‌ها در نوار پوستی عمودی که حفرات بینی را جدا می‌نماید و به آن کولوملا گفته می‌شود، داده می‌شود. سپس پوست و بافت نرم از ساختار‌های زیرین بینی بلند شده بطوری که جراح می‌تواند آناتومی بینی را ببیند.

از رینوپلاستی بسته برای شکل دهی خفیف بینی استفاده می‌شود. برش‌ها را می‌توان در داخل بینی داد. سپس پوست بینی از استخوان و غضروف که شبکه حمایتی آن را تشکیل می‌دهد، جدا می‌شود. در زمانی که در معرض دید قرار گرفت، می‌توان استخوان و غضروف را برداشته، شکل دهی مجدد نمود، بزرگتر نمود یا مجددا مرتب نمود تا به شکل جدید مورد نظر برسد.

رینوپلاستی ثانویه که همچنین به آن رینوپلاستی بازبینی گفته می‌شود؛ برای تصحیح مشکلاتی که پابرجا می‌ماند یا بعد از یک جراحی اولیه بینی ایجاد می‌شود؛ انجام می‌شود. اگر چه مشکلات ممکن است جزئی بوده و به سادگی تصحیح شود، مشکلات ممکن است به مراتب پیچیده باشد که باعث می‌شود رینوپلاستی ثانویه به مراتب مشکل‌تر باشد. رینوپلاستی ثانویه را می‌توان به صورت باز یا بسته انجام داد.

فیلررینوپلاستی: این در برگیرنده استفاده از فیلر‌های قابل تزریق برای پر نمودن فرورفتگی ها، محو نمودن زوایای حاده یا تغییر زاویه نوک بینی برای بازیابی تقارن می‌باشد. برای مثال به جای برداشتن یک قوز (Hump)، جراح شما می‌تواند از یک فیلر قابل تزریق برای ایجاد تقارن بیشتر در بینی استفاده نماید. فیلر‌های قابل تزریق در حالی که موثر می‌باشد، اما ارائه کننده نتایج طولانی مدت نمی‌باشند.

چه نتایجی را من می‌توانم انتظار داشته باشم؟

جراحی زیبایی بینی می‌تواند به طور قابل توجهی باعث تغییر ظاهر بشود. احساس عدم رضایت با ظاهر بینی خود، بلافاصله بعد از عمل جراحی شایع می‌باشد. در این مرحله بینی همچنان تورم دارد و می‌تواند برای رسیدن به شکل نهایی بینی شما، تا یک سال زمان نیاز داشته باشد.

در طی این دوره ممکن است تغییرات تدریجی در ظاهر بینی شما به دنبال رسیدن به یک نتیجه نهایی ایجاد شود، در حالیکه نتایج جراحی بینی دائمی است، جراحی باعث پیشگیری از اثرات پیری نمی‌شود. پیگیری توسط جراح فوق تخصص پلاستیک شما برای حفظ و نگهداری نتایج شما، مهم می‌باشد.

چه مسائلی در ریکاوری مطرح می‌باشد؟

جراحی زیبایی بینی به صورت یک جراحی سرپایی انجام می‌شود. ریکاوری شما به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد.

اگر بینی دچار کاهش اندازه شود، از یک اسپلینت استفاده می‌شود یا بینی به ملایمت با گاز آغشته به دارو مسدود می‌شود. همچنین از یک اسپلینت خارجی در زمانی که بینی در حال ترمیم است، استفاده می‌شود. بخیه‌های شما قابل جذب می‌باشد و نیازمند کشیدن نمی‌باشد. اگر یک برش در عرض نوار عمودی جداکننده حفرات بینی (کولوملا) داده شود، از بخیه‌های پوستی استفاده می‌شود و در عرض ۷-۴ روز کشیده می‌شود.

تورم و پری بینی برای چندین هفته متعاقب جراحی شایع می‌باشد. اکثر بیماران در عرض چند روز به فعالیت‌های سبک برمی گردند، اما جهت انجام فعالیت فیزیکی کامل به چند هفته زمان نیاز می‌باشد.

آیا جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) ایمن است؟

 • تمامی اعمال جراحی دارای درجاتی از خطر است، عوارض بالقوه ناشی از جراحی زیبایی بینی شامل:
 • تورم اطراف چشم‌ها
 • خونمردگی در اطراف چشم‌ها
 • خونریزی، عفونت
 • دشواری در تنفس
 • دشواری در بوییدن (معمولا به دلیل تورم موقتی است).

پروتز سینه

بزرگ نمودن پستان یک جراحی به شدت فردی می‌باشد که بایستی شما برای خودتان و نه برای راضی نمودن خواست فرد دیگر یا رسیدن به یک نوع خاصی از تصویر ایده آل صورت پذیرد. این شایع‌ترین عمل جراحی زیبایی انجام شده در ایالات متحده می‌باشد.

آیا من کاندید بزرگ نمودن پستان می‌باشم؟

اگر شما از شکل، اندازه یا حدود پستان‌های خود راضی نمی‌باشید، شما می‌توانید درخواست بزرگ نمودن پستان را داشته باشید. این روش که به عنوان augmentation mammoplasty نیز شناخته می‌شود دربرگیرنده استفاده از ایمپلنت‌ها برای بزرگ نمودن پستان‌ها می‌باشد. همچنین بزرگ نمودن پستان می‌تواند در بعد از حاملگی یا کاهش وزن در صورتی که شما در رابطه با اندازه یا افتادگی پستان‌های خود ناراضی می‌باشید به شما کمک نماید. همچنین ایمپلنت‌ها می‌توانند باعث تصحیح عدم تقارن یا آسیمتری در اندازه پستان که توسط مشکلات تکاملی یا جراحی سرطان پستان ایجاد شده اند، بشوند. یکی از شرایط یا احساس‌های زیر می‌تواند نشان دهنده این باشدکه شما یک کاندید خوبی برای بزرگ نمودن پستان می‌باشید:

 • شما در رابطه با این که پستان‌های شما خیلی کوچک می‌باشید نگران هستید
 • لباس‌هایی که به خوبی در اطراف باسن شما fit می‌شوند گا‌ها در محل سینه‌های شما خیلی بزرگ است
 • شما در رابطه با پوشیدن لباس شنا یا تاپ احساس خوبی ندارید
 • پستان‌های شما بعد از زایمان کوچکتر شده و سفتی خود را از دست داده است.
 • کاهش وزن باعث تغییر اندازه و شکل پستان‌های شما شده است
 • یکی از پستان‌های شما به طور قابل توجهی نسبت به دیگری کوچکتر است

چگونه من برای بزرگ شدن پستان آماده شوم؟

جهت کمک به آماده سازی شما برای عمل جراحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک شما در صورتیکه شما ۳۵ ساله یا بالاتر باشید درخواست یک ماموگرام به صورت پایه‌ای (Baseline) در قبل از عمل جراحی می‌نماید. این به شناسایی هر گونه تغییر آتی در بافت پستان شما کمک می‌نماید. متعاقب بزرگ نمودن پستان، شما همچنان قادر به انجام معاینه پستان توسط خودتان می‌باشید.

اگر شما سیگاری می‌باشید از شما درخواست می‌شود که قبل از جراحی سیگار را ترک نمایید. شما بایستی برای یک دوره‌ای قبل از عمل جراحی از مصرف دارو‌های خاص همانند آسپیرین و دارو‌های ضد التهابی که باعث افزایش خونریزی می‌شوند، اجتناب نمایید. جراح فوق تخصص پلاستیک شما، دستورات لازمه در قبل از عمل جراحی را برای شما بیان می‌نماید.

بزرگ نمودن پستان با استفاده از ایمپلنت‌های سالینی یا سیلیکونی که یا در زیر عضله قفسه سینه (ساب پکتورال) و یا در روی عضلات قفسه سینه (ساب گلندولار) قرار داده می‌شوند، انجام می‌گردد. جراح فوق تخصص پلاستیک شما فاکتور‌های فردی و ترجیح‌های شخصی شما را برای تعیین اندازه مناسب برای پستان شما، محل برش‌ها و اینکه آیا ایمپلنت‌ها در بالا یا زیر عضله قرار داده شود، را ارزیابی می‌نماید.

بزرگ نمودن پستان چگونه انجام می‌شود؟

معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و برش‌ها در مناطق مخفی و نامشخص پستان داده می‌شود تا باعث به حداقل رسیدن اسکار قابل رویت بشود. انواعی از برش‌ها برای انجام عمل جراحی وجود دارد:

 • در چین پایینی پستان (برش infra-mammary)
 • در اطراف نیمه تحتانی آرئولایا پوست تیره اطراف نوک سینه (برش peri-areolar)
 • در حفره زیر بغلی (برش trans-axillary)
 • زیر چین پستان (برش sub-mamamary)

از طریق این برش ها، جراح پلاستیک یک محفظه‌ای را ایجاد می‌نماید تا ایمپلنت را تعبیه نماید. برای به حداکثر رساندن دقت ماموگرافی‌های آتی، ایمپلنت‌ها عموما در زیر عضله قرار داده می‌شوند (sub pectorally)

تعدادی از موارد بزرگ نمودن پستان‌ها را می‌توان در یک روش با حداقل تهاجم با استفاده از اندوسکوپ و برش‌های کوچکی که در حفره زیر بغلی داده می‌شوند انجام داد که با مزیت حداقل اسکار برای بیمار همراه است. عمل جراحی در حدود ۲ ساعت طول می‌کشد و به صورت سرپایی انجام می‌شود.

آیا گزینه‌های مختلفی برای بزرگ نمودن پستان وجود دارد؟

ایمپلنت‌های پستانی از یک غلاف سیلیکونی که یا با سالین (به صورت محلول آب نمک) یا ژل سیلیکونی پر شده است، ساخته شده اند. ژل سیلیکونی دارای یک قوام ضخیم و sticky fluid است که به میزان زیادی شبیه به بافت چربی انسانی است و در صورتیکه انقباض کپسولر (جمع شدگی و سفت شدگی بافت اسکار در اطراف یک ایمپلنت پستانی) به وقوع نپیوندد، ارائه کننده یک ظاهر و احساس به مراتب طبیعی‌تر است. ایمپلنت‌های سالینی گا‌ها دارای این عیب احساس یک بالون آب در لمس می‌باشند که این مساله به ویژه در بیماران با بافت نرم و نازک دیده می‌شود.

FDA استفاده از ایمپلنت‌های پر شده با ژل سیلیکونی جهت بزرگ نمودن پستان‌ها را در زنان ۲۲ ساله و بالاتر یا زنان در هر سنی برای بازسازی پستان را پذیرفته است. ایمپلنت‌های پر شده با سالین برای زنان ۱۸ ساله و بالاتر و زنان در هر سنی برای بازسازی پستان مورد تایید است.

به دنبال نگرانی‌های بسیار که به دنبال گزارشاتی در رابطه با اینکه نشت از ایمپلنت‌های پستانی پر شده با سیلیکون می‌تواند باعث مشکلات سلامتی بشود، FDA استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی را در اوایل دهه ۱۹۹۰ محدود نمود. از آن زمان به بعد مطالعات علمی متعدد نتوانستند نشان دهند که ایمپلنت‌های سیلیکونی دارای مشکلاتی در رابطه با سلامت زنان می‌باشند.

چه نتایجی را من می‌توانم انتظار داشته باشم؟

برگ نمودن پستان می‌تواند باعث شود که پستان‌های شما بزرگتر شده و شکل آن‌ها بهتر شود. همانند بسیاری از زنانی که این عمل جراحی را انجام داده اند، شما دارای یک اعتماد به نفس بسیار بالایی می‌شوید. عموما نتایج جراحی بزرگ نمودن پستان‌ها نمی‌تواند از اثرات طبیعی پیر شدن که حقیقتا باعث تغییر اندازه و شکل پستان‌های زنان می‌شود، جلوگیری نماید. پیگیری طولانی مدت با جراح فوق تخصص پلاستیک خود را به شدت توصیه می‌نماییم.

چه مسائلی در ریکاوری مطرح می‌باشد؟

جراحی بزرگ نمودن پستان معمولا به صورت سرپایی انجام می‌شود. اگر چنین وضعیتی برای شما انجام شد، مطمئن باشید که کسی شما را همراهی نموده وبعد از عمل جراحی شما را به منزل برگردانده و برای اولین شب بعد از جراحی در کنار شما باشد. به شما دارو‌هایی داده می‌شود تا در منزل استفاده نمایید. سفتی و درد قفسه سینه برای ۵-۲ روز اول طبیعی است. این عوارض جانبی در همراهی با درجاتی از تورم و خونمردگی در عرض ۳-۲ هفته فروکش می‌کند. هر گونه پانسمان جراحی در عرض چند روز برداشته می‌شود و از شما درخواست می‌شود تا از کرست حمایتی استفاده نمایید.

فعالیت‌های فیزیکی برای چند هفته اول محدود می‌شود و اکثر بیماران در عرض ۳-۲ هفته قادر به بازگشت به فعالیت‌های معمول و روزمره خود می‌باشند.

آیا بزرگ نمودن پستان ایمن است؟

هر ساله هزاران زن تحت عمل جراحی موفقیت آمیز بزرگ نمودن پستان‌ها قرار می‌گیرند، با این وجود تمامی اعمال جراحی دارای درجاتی از خطر می‌باشند. خطرات هر دو نوع ایمپلنت پر شده با سالین یا ژل شامل:

 • اسکار که در اطراف پستان سفت شده و باعث درهم ریختگی شکل ایمپلنت می‌شود (Capsular Contracture)
 • احتمال کاهش حس نوک پستان
 • عفونت

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن از طریق برداشتن چربی اضافی از مناطق مختلف بدن، باعث بهتر شدن حدود و نسبت‌های بدن می‌شود. این روش باعث ظریف شدن و شکل دهی مجدد بدن شده و منجر به یک تصور از خود بهبود یافته‌ای می‌شود.

لیپوساکشن جایگزین کاهش وزن نمی‌باشد، اما از طریق جراحان فوق تخصص پلاستیک، این روش ارائه کننده، یک راهی برای لاغرتر نمودن و تناسب مناطقی از چربی می‌شود که با رژیم غذایی یا ورزش برطرف نشده اند.

آیا من کاندید لیپوساکشن می‌باشم؟

مناطقی که بیش از همه توسط لیپوساکشن درمان می‌شود شامل چانه و گردن، لگن، شکم، داخل و خارج رانها، زانو‌ها و مچ پا و باسن می‌باشد. همچنین از این روش ممکن است برای درمان یک حالتی به نام ژنیکوماستی یا بزرگ شدن پستان در جنس مذکر استفاده شود که در میان نوجوانان پسر و مردان بالغ به وقوع می‌پیوندد.

بهترین کاندید برای این عمل جراحی یک فرد با وزن میانگین یا کمی بالاتر از میانگین، در یک وضعیت خوب سلامتی و با یک منطقه لوکالیزه از چربی که به خوبی به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهد می‌باشد. لیپوساکشن یک درمان موثر برای بیمار مبتلا به سلولیت (پوست dimpled که بطورتیپیک بر روی ران ها، لگن و باسن ظاهر می‌شود) یا پوست شل و آویزان نمی‌باشد.

چگونه من برای جراحی آماده شوم؟

جراح فوق تخصص پلاستیک به آماده سازی شما برای جراحی از طریق ارائه یک دید کلی در رابطه با عمل جراحی و اطلاع رسانی به شما در رابطه با کار‌هایی که شما بایستی برای اطمینان از موفقیت آن را انجام دهید، کمک می‌کند. این به درک کامل شما از عمل جراحی بستگی دارد و شامل یک بحث باز و صادقانه با جراح فوق تخصص پلاستیک خود در حین مشاوره می‌باشد.

شما بایستی به وضوح در رابطه با آنچه که عمل لیپوساکشن را دربرمی گیردآگاهی داشته باشید که شامل:

 • ریکاوری شما شبیه به چه چیزی است و چه قدر طول می‌کشد
 • شما بایستی چه آماده سازی‌ها یی را برای جراحی انجام دهید
 • نتایجی که شما می‌توانید انتظار داشته باشید چه می‌باشند.

جراح فوق تخصص پلاستیک شما به تمامی این موارد در حین مشاوره جراحی می‌پردازد. اما هر بیماری در رابطه با ساختار بدن خود و شرح حال بالینی منحصر به فرد می‌باشد که بایستی شما این موارد را با جراح خود در میان بگذارید.

لیپوساکشن چگونه انجام می‌شود؟

یک تعدادی از تکنیک‌های ساکشن وجود دارد که همگی آن‌ها از اصول جراحی که در عرض چندین سال ایجاد شده اند به دست آمده اند. در اکثر موارد، اولین چیزی که جراح فوق تخصص پلاستیک انجام می‌دهد تزریق یک محلولی به درون منطقه درمان شده می‌باشد. محلول از سرم نمکی، ماده بی حسی موضعی و یک محلولی جهت کاهش خونریزی تشکیل شده است. این محلول wetting همچنین محتوی اپی تفرین می‌باشد که یک دارویی است که منجر به انقباض عروق خونی می‌شود و به کاهش خونریزی و خونمردگی کمک می‌نماید. همچنین محلول معمولا شامل یک عامل بی حسی موضعی از باعث به حداقل رساندن موقتی درد در حین و بعد از عمل جراحی می‌شود. برداشت چربی توسط استفاده از یک کانولا با لوله نازک متصل به یک دستگاه ساکشن صورت می‌پذیرد. بعد از این که جراح مایع را تزریق نمود، یک برش کوچکی در پوست نزدیک به منطقه مورد نظر جهت برداشت چربی ایجاد می‌نماید. یک لوله فلزی باریک که به آن کانولا گفته می‌شود از طریق این برش به درون منطقه‌ای که چربی اضافی دارد وارد می‌شود. کانولا از طریق یک لوله رابط قابل انعطاف به دستگاه ساکشن وصل می‌شود. از طریق حرکات رو به جلو و به عقب کانولا در درون بافت چربی، جراح می‌تواند سلول‌های چربی را خارج نماید. معمولا برش‌ها با چند بخیه بسته می‌شوند. از آنجایی که در حین لیپوساکشن هیچ پوستی برداشته نمی‌شود، جراح به انقباض پوستی یا الاستیسیتی برای حفظ و نگهداری شکل این قسمت درمان شده، متکی می‌باشد.

آیا گزینه‌های مختلفی برای لیپوساکشن وجود دارد؟

دو نوع اصلی از لیپوساکشن وجود دارد. میزان محلول wetting که قبل از عمل جراحی تزریق می‌شود بر حسب تکنیک مورد استفاده تفاوت دارد. لیپوساکشن Tumescent از تکنیک Super-Wet در رابطه با میزان مایع تزریق شده با یکدیگر تفاوت دارند.

 • لیپوساکشن Super Wet: محلول wetting برابر با حجم چربی برداشته شده می‌باشد. این روش نیازمند تسکین داخل وریدی یا بیهوشی عمومی می‌باشد.
 • لیپوساکشن Tumescent: محلول wetting دو تا سه برابر حجم چربی برداشته شده می‌باشد. این محلول باعث می‌شود که ذخایر چربی ورم نمایند (Tumescent). لیپوساکشن Tumescent شایع‌ترین تکنیک لیپوساکشن مورد استفاده می‌باشد و نیازمند تسکین موضعی (لوکال) یا بیهوشی عمومی می‌باشد.

هر دو تکنیک منجر به خونریزی کمتر و بنابراین خونمردگی کمتری می‌شوند. دیگر انواع لیپوساکشن شامل لیپوساکشن با کمک اولتراسوند (UAL) و لیپوساکشن از طریق سیستم لیپولیز با کمک لیزر می‌باشد. در حالیکه این روش‌ها در تعدادی از جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند، همگی آن‌ها از اصول پایه‌ای پیروی می‌نمایند که در طی چندین سال ایجاد شده اند.

چه نتایجی را من می‌توانم انتظار داشته باشم؟

در حین لیپوساکشن، سلول‌های چربی به طور دائمی خارج می‌شوند، بنابراین اگر شما بعد از عمل جراحی چاق شوید، معمولا این مساله در منطقه درمان شده متمرکز نمی‌شود، با این وجود درک این مساله مهم است که جراحی شما مانع از افزایش وزن شما نمی‌شود. برای حفظ شکل جدید خود و وزن جدید بعد از لیپوساکشن، شما بایستی از یک رژیم مناسب و فعالیت ورزشی پیروی نمایید.

خطرات احتمالی لیپوساکشن چه می‌باشد؟

تمامی اعمال جراحی زیبایی دربرگیرنده خطراتی می‌باشند. لیپوساکشن دارای یک ثبت ایمنی خوبی می‌باشد و خطرات همراه با عمل جراحی در زمانی که توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک انجام شود به حداقل می‌رسد. اگر چه نادر می‌باشند، خطرات شامل عفونت و تغییر رنگ پوست می‌باشد. بیماران مبتلا به سلولیت ممکن است دچار نامنظمی‌های پوستی به دلیل تصحیح کم یا بیش از حد ذخایر چربی لوکالیزه بشوند؛ خطر مشکلات بالینی ناشی از لیپوساکشن را می‌توان توسط اجتناب از اعمال جراحی بسیار طولانی یا برداشت بیش از حد چربی به حداقل رساند.

چه مسائلی در ریکاوری مطرح است؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی سرپایی است و عموما ریکاوری نسبتا سریع است. اکثر بیماران در عرض چند روز به سر کار و در عرض ۲ هفته به فعالیت‌های طبیعی خود باز می‌گردند. نتیجه هر فردی به فاکتور‌هایی از قبیل حجم سلول‌های چربی که برداشته شده است و منطقه درمان شده بستگی دارد. پزشک شما در رابطه با نتایجی که شما می‌توانید انتظار داشته باشید تا به آن برسید و چگونه به بهترین وجه شکل جدید بدن خود را حفظ نمایید، با شما صحبت می‌نماید.

فرم تماس با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.