دکتر راحله برک پور - چشم پزشک

 

 

 

جراح و متخصص بیماری های چشم

دارای بورد تخصصی چشم پزشکی

جراحی حذف عینک (لازک، PRK)

جراحی آب مروارید (فیکو)

جراحی ناخنک و ضایعات سطح چشم و پلک

بلفاروپلاستی

جراحی مجاری اشکی

معاینات دوره ای بیماران دیابتی و روماتیسمی

معاینات دوره ای گلوکوم (آب سیاه)

تجویز عینک و لنز تماسی

معاینات دوره ای کودکان از نظر بررسی تنبلی چشم

عمل جراحی برداشت عینک (لازک، PRK)

در یکی از بهترین مراکز جراحی فوق تخصصی چشم کشور و توسط پیشرفته ترین دستگاه اگزایمر لیزر روز دنیا (allegretto Ex۵۰۰) انجام می شود.

نکاتی که در مورد عینک آفتابی باید بدانید:

-عینک آفتابی باید نود و نه تا صد در صد اشعه UVA و UVB را بلوک کند که معمولا روی لیبل آن به صورت UV400 یا UV protection 100% قید شده است.(میتوانید در عینک فروشیها توسط دستگاه UV متر صحت آن را بررسی کنید).

-هر چه سایز عینک آفتابی بزرگتر باشد محافظت بیشتری در برابر آفتاب ایجاد میکند.

-عدسیهای به رنگ کهربایی،سبز، یا خاکستری کنترست بهتری از دید رنگ ایجاد میکنند ولی به این معنی نیست که محافظت بیشتری در برابر آفتاب ایجاد میکنند.

-عدسی های پولاریزه از این نظر که انعکاس نور از سطوح صاف و صیقلی(مثل سطح جاده و دریا یا سطح ماشینها)را کاهش می دهند ارجح هستند ولی به این معنا نیست که محافظت بیشتری در برابر اشعه ماورائ بنفش ایجاد میکنند.

-قیمت بالاتر عینک آفتابی الزاما دلیل بر استاندارد بودن آن نیست و میتوان با قیمتهای مناسبتر عینک استاندارد تهیه کرد.

-ابرها حتی اگر تیره باشند اشعه ماورائ بنفش را بلوک نمیکنند بنابراین حتی در هوای ابری و در زمستان نیز عینک آفتابی توصیه میشود.

-کودکان را فراموش نکنید! از آنجاییکه تماس طولانیتر با آفتاب اثرات مخرب تری را به همراه دارد ،استفاده از عینک آفتابی و کلاه از همان سنین کودکی توصیه میشود.

عفونت های ویروسی چشم

عفونت های ویروسی چشم بسیار مسری هستند و در محیط های شلوغ مثل مدرسه، مهدکودک، سربازخانه و بیمارستان به صورت همه گیر (اپیدمی) دیده می شوند.

علائم به صورت قرمزی چشم، ورم ملتحمه، اشک ریزش، خونریزی زیرملتحمه، حساس شدن غدد لنفاوی جلوی گوش است و گاهی قبل از بروز علایم چشمی، تب، گلودرد، درد عضلانی و سایر علایم سرماخوردگی می تواند دیده شود.

 

ویروس از سه روز قبل از بروز علایم چشمی تا چهارده روز پس از آن قابل انتقال به اطرافیان (از طریق تماس مستقیم دست با ترشحات چشمی یا استنشاق ترشحات آلوده تنفسی در هوای محیط) می باشد.

رعایت بهداشت فردی،شستن مرتب دست ها با آب و صابون و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ در دوره سرایت بیماری در جلوگیری از انتشار ویروس و همه گیری آن بسیار موثر است.

در موارد شدید عفونت ویروسی، ممکن است عوارض جدی مثل چسبندگی ملتحمه، کدورت قرنیه و خشکی چشم ایجاد شود.

مراجعه به موقع به متخصص چشم جهت درمان و جلوگیری از ایجاد عوارض ماندگار چشمی اکیدا توصیه می شود.

قرار گرفتن در معرض آفتاب چه در دراز مدت و چه به مدت کوتاه ممکن است اثرات زیان باری روی چشم ایجاد کند ازجمله کاتاراکت یا آب مروارید، ناخنک، دژنرسانس ماکولا (تخریب مرکز دید در شبکیه) و برخی کانسرهای چشمی که همگی در اثر تماس طولانی با آفتاب ایجاد می شوند ؛ و همچنین فتوکراتیت (سوختگی قرنیه ناشی از انعکاس نور خورشید روی برف یا دریا) و سوختگی ماکولا (در اثر نگاه کردن مستقیم به خورشید حتی در زمان خورشیدگرفتگی) که در اثر تماس کوتاه مدت با اشعه ماورائ بنفش خوشید ایجاد میشوند.

به همین خاطر استفاده از عینک آفتابی و کلاه در محیطهای آفتابی جهت پیشگیری از آسیبهای چشمی از همان سنین کودکی اکیدا توصیه می شود.

 

پلاسما جت لیفت چیست؟

پلاسما یک گاز یونیزه است که مثل یک صاعقه بسیار کوچک عمل میکند و باعث از بین بردن پوست اضافی از طریق تصعید می شود یعنی بافت جامد را به گاز تبدیل میکند.برداشت بافت اضافی و گرما باعث کشیدگی پوست و تحریک کلاژن سازی می شود.

 روش انجام پلاسما جت لیفت:

برای بی حس کردن محل عمل از کرم موضعی بی حس کننده استفاده می شود.زمانی که پلاسما با پوست تماس می یابد مختصری گرما احساس می شود و در پایان عمل بر اساس میزان آستانه تحمل هر فرد ممکن است مقداری درد و سوزش احساس شود که بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

بعد از ۲-۱ روز از عمل پوسته ریزی در محل عمل ایجاد می شود که ۱۰-۷ روز بعد از عمل از بین می رود.تورم و قرمزی ایجاد شده معمولا پس از ۱۰ روز از بین می رود.

برای ترمیم سریعتر پوست بهتر است تا زمان افتادن پوسته ها (یک هفته بعد از عمل) از آرایش پوست در محل عمل پرهیز شود.

این عمل چند بار باید انجام شود و ماندگاری آن چه مدت است؟

اکثر بیماران پس از یکبار عمل احساس رضایت دارند ولی در صورت نیاز می توان تا سه بار به فاصله ۶-۴ هفته عمل را تکرار کرد.اثرات جوانسازی پلاسما جت تا ۵-۲ سال ماندگاری دارد و یک روش موثر و بدون درد است که نسبت به عمل جراحی مقرون به صرفه است و از نظر ماندگاری اثر قابل مقایسه با عمل جراحی است.

توجه داشته باشید که عمل پلاسما جت لیفت باید توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود و برای جلوگیری از عوارض ناخواسته ، از انجام آن توسط افراد متفرقه جدا پرهیز شود.

فرم تماس با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.