اطلاعات تماس

تزریق چربی نانوفت:

نانوفت یا نانوچربی ، چربی صاف شده و کاملا امولسیون شده ای است ،که حاوی غلظت بسیار بالایی از سلول های بنیادی است.

سلول های بنیادی ، سلول هایی هستند که تمایز نیافته اند و پیش ساز سایر سلول های تخصصی می باشند و قابلیت تبدیل شدن به سلول های اختصاصی را دارند و همچنین توان و پتانسیل تولید بیشتر را از طریق تقسیم سلولی دارند.

تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی متعددی در سال های اخیر نشان داده اند که تزریق نانوفت در لایه های مختلف پوستی موجب بهبود چشمگیری در کیفیت ظاهری و عملکردی پوست می گردد و نکته  جالب و قابل توجه اینکه ، با گذشت زمان کیفیت و عملکرد پوست بهتر می گردد.

با توجه به قابلیت تمایز و تبدیل سلول های بنیادی به سایر سلول های اختصاصی ، استفاده از سلول های بنیادی در چند سال گذشته ، به عنوان روشی قابل اعتماد ، اثر بخش و با کمترین عارضه در پزشکی جای خود را باز کرده و با سرعت فزاینده ای که این شاخه از علم دارد ، بطور قطع جایگزین بسیاری از روش های درمانی و پیشگیری در تمام حوزه های علم پزشکی قرار خواهد گرفت. ولی مطمئنا یکی از کاربردهای بسیار رایج آن در طب زیبایی برای جوانسازی و درمان های مختلف در حوزه پوست و زیبایی خواهد بود.

مزایای تزریق نانو فت نسبت به سایر روش های مشابه:

- اثرات طولانی مدت ، فزاینده و رو به رشد

- به عنوان یک ماده اتولوگ که از خود فرد گرفته می شود کاملا طبیعی و بدون عارضه بوده و واکنش ناخواسته ای را در پی ندارد

- بصورت سرپایی قابل انجام بوده و نیاز به بستری و بی هوشی و مداخلات جراحی باز ندارد

- بهبودی بسیار سریع بوده و درد و التهاب و عوارض بسیار کمی داشته که قابل توجه نمی باشد

- کم تهاجمی بوده  و عوارض و خطرات بسیار کمی دارد که قابل چشم پوشی است

- نیاز به برش جراحی ندارد و اسکاری از این درمان در محل برداشت و دریافت چربی بر جای نخواهد ماند

- می تواند به عنوان یک روش درمانی مجزا ، جایگزین و یا در ترکیب با یک روش و یا روش های درمانی دیگر به کار رود

- می تواند به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای اعمال جراحی و یا یک درمان مکمل مطرح باشد

- به عنوان محصولی با تائیدیه لازم ،  قابلیت استفاده به عنوان یک روش درمانی با حداقل دستورزی را دارا می باشد

- بر خلاف سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان ، کیفیت و مقدار سلول های بنیادی موجود در بافت چربی با افزایش سن کاهش پیدا نمی کند.

- بافت چربی در بدن به مقدار کافی وجود دارد ، در دسترس است و به راحتی و با روشی غیر تهاجمی و با بیحسی موضعی قابل استحصال و برداشت می باشد.

مضرات و معایب تزریق نانوفت نسبت به سایر روش های مشابه:

قطعا هر نوع تزریق پوستی با کمی التهاب و تورم همراه می باشد، ولی این عوارض بسیار کم و قابل تحمل بوده و مشکلاتی را برای بیمار بوجود نمی آورد . لازم به ذکر است که تا کنون عارضه نامطلوب و خطر جدی مانند عفونت ، کیست ، گرانولوم و ... ناشی از تزریق نانوفت مشاهده نگردیده است.

روش اجرا:

ابتدا چربی را از محل مورد نظر که می تواند در نواحی شکم،پهلو،ران ، باسن و... باشد، با استفاده از تزریق بی حسی موضعی برداشت کرده و سپس با شستشو و چندین مرحله فیلتر کردن آن ، محلولی کاملا یکدست و امولوسیونه بدست آمده که حاوی تعداد بسیار بالایی از سلول های بنیادی تمایز نیافته است که با سرسوزن های بسیار نازک ، قابل تزریق در لایه های پوست ، حتی لایه های سطحی می باشد.

تا پیش از این روش های آنزیمی ، متداول ترین راه فرآوری بافت چربی برای جداسازی سلول های بنیادی بوده است که به دلایل مختلف پزشکان را با مشکل مواجه می کرد . اولین مشکل در روش های قدیمی  نیاز به وجود اطاق تمیز با کلاس بالا می باشد،که بسیار هزینه بر می باشد ، از طرف دیگر روش آنزیمی ، زمان بر بوده و پروسه فرآوری را طولانی می کند ، ولی در روش نانوفت با کمک نیروهای مکانیکی ، به آنزیم برای فرآوری بافت چربی نیاز نمی باشد.

کاربردهای تزریق نانوفت:

جوانسازی پوست در نواحی مختلف بدن –ترمیم ظاهر پوست وافزایش الاستیسیته پوست -درمان پوست های آسیب دیده ، تغییر رنگ یافته و یا آفتاب سوخته و پیر – جوانسازی ، قوام سازی و از بین بردن گودی ، کبودی و چین و چروک های زیر چشم – خطوط ظریف و چروک های سطحی صورت ، گردن و ناحیه دکولته – جوانسازی و حجم دهی پشت دست ها - درمان ، ترمیم و مدیریت زخم ها و اسکارهای ناشی ازسوختگی - درمان انواع اسکارها بخصوص اسکارهای آتروفیک –کمک در درمان ریزش مو – درمان چین های اطراف لب و ناحیه گردن – مدیریت درد و ترمیم مفاصل ، بخصوص آرتروز مفاصل ( استئوآرتریت ) – بهبود لیکن اسکلروزیس ناحیه ژنیتالیا – جوانسازی ، حجم دهی و افزایش قوام پوست ناحیه ژنیتال و افزایش کیفیت رابطه جنسی و  زناشویی

مراقبت های قبل و بعد از تزریق نانوفت:

-توصیه می شود بیمار از دوهفته قبل به هیچ وجه سیگار و قلیان نکشد.

-تا بیست و چهار ساعت بعد از تزریق نانوفت محل تزریق را شستشو ندهد.

-دو تا چهار هفته بعد از تزریق نانوفت از فعالیت شدید بدنی خودداری نماید.

-تا چهار هفته بعد از تزریق چربی به روش نانوفت از سونا و سولاریوم پرهیز نماید.

-دو تا سه هفته بعد از تزریق نانوفت ، از خوابیدن روی محل تزریق خودداری نماید.

- به توصیه ها و دستورات داروئی پزشک معالج عمل نماید.

نتایج درمانی :

برای کسب نتیجه ایده آل که به واسطه تکثیر و تمایز سلول های بنیادی اتفاق می افتد ، بایستی زمان مناسب از زمان تزریق بگذرد. ولی بطور کلی میتوان گفت که از حدود دو ماه پس از تزریق نانوفت اثرات درمانی بارز و مشخص می شوند و با گذشت زمان ، این اثرات ملموس تر می شوند و بر رضایت مندی بیمار افزوده می شود.

نمونه ها

خدمات

  • تخلیه ژل
  • لیپوماتیک
  • کاشت ابرو
  • کاشت مو
  • لیزر بدن
  • زاویه دار کردن صورت
  • رفع افتادگی پوست
  • لایه برداری

همگی جراحی ها بدون نیاز به بیهوشی عمومی و به طور سرپایی در بیمارستان انجام می گیرد.

تماس با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.