اطلاعات تماس

جراح و متخصص زنان و زایمان

فلوشیپ نازایی و IVF،لاپاراسکوپی

عضو هیئت علمی دانشگاه

عضو انجمن متخصصین زنان و ناباروری آمریکا

روزهای زوج عصرها

فواید لیزر واژینال

فواید لیزر واژینال :

 • رفع خشکی واژن
 • تنگ کردن واژن
 •  افزایش میل جنسی
 •  کاهش درد هنگام مقاربت
 •  جوانسازی واژن
 • درمان بی اختیاری ادراری استرسی

روش های سفید کردن واژن

واژن یکی از حساس ترین بخش های بدن زنان است. این ناحیه، به طور کاملا طبیعی و در مقایسه با سایر اعضای بدن، تیره تر می شود. پس طبیعی است که بسیاری از زنان خواهان واژنی سفید و روشن هستند. تعدادی از زنان فکر می کنند که شست و شوی مرتب واژن، به رفع تیرگی آن کمک می کند. اما واقعیت چیزی بر خلاف این باور است. صابون ها، محتوی مواد شیمیایی هستند، که نه تنها پوست حساس واژن را اذیت می کنند، بلکه باعث تیرگی بیشتر واژن نیز می شوند و PH واژن را نیز به هم می زنند.

روش های سفید کردن واژن :

 • سفید کردن واژن با لیزر
 • کرم های سفید کننده واژن
 • کرم های طبیعی واژن
 • کرم های گیاهی واژن

لابیاپلاستی

 

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) که جراحی پلاستیک بر روی لابیا ( لبه های اطراف واژن ) است، به منظور تغییر شکل و اندازه ی لابیا صورت می پذیرد. همچنین در برخی مواقع به منظور ایجاد تقارن بین لبه های واژن صورت می پذیرد.  

جراحی لابیاپلاستی نیازی به بستری شدن ندارد بلکه به شکل سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود .

چه کسانی برای انجام لابیاپلاستی مناسب هستند؟

خانم هایی که تعداد زیادی زایمان داشته اند برای انجام این عمل بسیار مناسب هستند. همچنین افرادی که دارای لابیامینورهای بزرگی هستند ( لبه های اطراف دهانه واژن آنها بزرگ و پهن است ) می توانند این جراحی را انجام دهند و با اینکار ناحیه ی تناسلی خود را جوانسازی کنند. همچنین کسانی که دارای درد و مشکلات جنسی هستند برای انجام این جراحی گزینه ی مناسبی هستند.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن یکی از انواع جراحی زیبایی زنان است که می تواند با هدف زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار بگیرد . به‌طورکلی هر نوع جراحی و  عمل زیبایی و ترمیمی در ناحیه واژن  را، واژینو پلاستی می نامند. واژینوپلاستی، کمک می کند تا دیواره و عضلات واژن سفت و مستحکم شوند وباعث می شود تا  شما احساس بهتری در روابط جنسی و زندگی روزمره داشته باشید. در طی واژینوپلاستی، بافت کلی واژن ترمیم شده و ظاهری طبیعی و زیبا به خود می گیرد.

مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی با علائمی مانند:

 •    افتادگی
 •     شلی
 •     باز بودن دهانه واژن
 •     آسیب های پرینه
 •     بزرگ بودن لبیه ها
 •     کوچک بودن آلت تناسلی

بزرگ بودن آلت تناسلی  و ..  همراه خواهد بود ، و موارد یاد شده از مشکلات شایع ناحیه تناسلی محسوب می شوند .

همانطور که بیان شد ، زیبایی ناحیه تناسلی باعث می شود که زندگی جنسی افراد بهبود یابد و احساس بهتری نسبت به گذشته تجربه کنند.

کولپوسکوپی چیست؟

کولپوسکوپی یک معاینه بینایی اختصاصی واژن، سرویکس و گاهی اوقات لب های خارجی و نواحی ولو می باشد. این تست وقتی انجام میشود که پاپ اسمیر تغييرات سلولی غیر طبیعی را نشان دهد و نیاز دارد تا از داخل کولپوسکوپ که روی یک میله قرار گرفته است، پزشک مشاهده فرماید.

کولپوسکوپ به متخصص زنان کمک می کند تا با آن مشکلاتی را که اغلب خیلی کوچک و ریزند که روی سرویکس و واژن هستند را چک کند که ممکن است با معاینه منظم و مرتب دیده نشوند.

اگر چیزی غیر طبیعی (آنومالی) دیده شود نمونه برداری کوچک بافتی که بیوپسی نامیده می شود معمولا انجام می گیرد . بیوپسی اطلاعات مهمی به پزشک می دهد تا اگر درمانی لازم هست ، تصمیم گیری کند. بیوپسی ها ممکن است باعث کرامپ یا گرفتگی خفیف شوند.

تست کولپوسکوپی طی ۲۰-۱۰ دقیقه انجام می گیرد.

چه کسانی به کولپوسکوپی نیاز دارند؟

 اغلب برای زنانی که یک پاپ اسمیر غیر طبیعی داشته اند ، توصیه می شود . یک پاپ اسمیر غیر طبیعی شاید یک علامت پیش سرطانی باشد که با این کار به طور موفقیت آمیزی قبل از اینکه به کانسر تغییر یابد، درمان شود. گهگاهی، شاید یک بیمار بخاطر ظاهر غیر طبیعی سرویکس شان ارجاع شوند برای کولپوسکوپی ، که طی معاینات لگن متوجه شده اند. برای کولپوسکوپی ارجاع شوند.

کولپوسکوپی چطور انجام می شود:

کولپوسکوپی شامل یک وسیله ای است که شبیه یک جفت دوربین دو چشمی است که روی میله ای قرار گرفته و از طریق آن داخل را نگاه می کنیم. یک اسپکلوم در واژن قرار داده می شود تا دیواره های واژن را باز نگه دارد تا تست پاپ اسمیر اگر لازم است، انجام شود و این اسپکلوم تا زمانی که تست و معاینه به پایان برسد، در محل باقی می ماند.

کولپوسکوپ چند اینچ در مقابل واژن را قرار داده می شود ولی قابل تماس نیست باعث هیچ نوع ناراحتی نمی شود در این موقع ممکن است گرفتن پاپ اسمیر تکرار شود به همان روشی که طی تست سالیانه انجام می گیرد

پزشک ممکن است سرکه با محلول پد بصورت مستقیم به داخل واژن و سرویکس بریزد تا همه نواحی که آنومالی دارند را شناسایی کنند. احساس سوزن سوزن شدن و سوختگی خفيف ممکن است وجود داشته باشد اگر چه اغلب بیماران ، این را تجربه نمی کنند.

گاهی اوقات فوتوگراف های سرویکس ، واژن و ولو در طی اینکه تست انجام می شود، گرفته شوند که قسمتی از گزارش پزشکی تان می شود

بیماریهای سرویکال ممکن است به سمت لایه های رحم یا به داخل سوراخ رحمی که کانال اندوسرویکال نامیده میشود، توسعه و گسترش یابد. نمونه گیری کانال اندوسرویکال باعث کرامپ می شود و یا به ندرت سردرد خفیف می دهد

اگر نواحی غیر طبیعی در سرویکس دیده شود برای تشخیص درست نیاز به بیوپسی دارند. بیوپسی تکه های خیلی ریزی از بافت دارای نواحی غیر طبیعی را می گیرد. اگر بیش از یک ناحيه غير طبیعی باشد، چندین بیوپسی مختلف انجام می شود

هر نوع خونریزی از مکان های بیوپسی بوسيله نیترات نقره یا ترکیبات حاوی آهن که محلول Monsel می باشد هموستاز می شود.

چه چیزی بعد از انجام بیوپسی انتظار می رود:

ممکن است بیماران به دنبال یک کولپوسکوپی همراه با بیوپسی ها ترشحات قهوه ای رنگ شبیه دانه قهوه برای سه تا پنج روز داشته باشند. که ممکن است نیاز به مینی ید باشد.

اگر بیوپسی انجام گرفته باشد شاید محدودیتی برای فعالیت های خاصی وجود داشته باشد تا وقتی که لکه بینی قطع شوند که اینها شامل :*  فعالیت جنسی (انترکورس واژینال )

* جاگذاری تامپون به داخل واژن  * استراحت لگنی باعث بهبودی سرویکس می شود

در موارد ذیل به پزشک اطلاع دهید:

* تب * خون روشن، خونریزی سنگینی که بیشتر از یک دوره پریود باشد  * کرامپ یا دردهایی که با داروهایی مثل ایبوبروفن بهبود نمی یابند

درمان بعد از کولپوسکوپی:

 درمان به دنبال کولپوسکوپی به درجه یافته های گزارش شده در بیوپسی بستگی دارد. برای آنومالی های با grade پائین درمانی لازم نیست و تنها با یک پاپ تست اگر لازم است می توانند پیگیری شوند. موارد دیگری که به درمان نیاز دارند ( بر اساس نتایج ) شامل: تخریب سلول های سطحی سرویکس با لیزر یا کرایو تراپی می باشند

دیگر موارد شامل بیوپسی بزرگتر سرویکس است که یک لوپ یا (Loop electro LEEP excision procedure)  نامیده می شود که در مطب قابل انجام است

گهگاهی یک کونیزاسیون جراحی در اتاق عمل لازم است. اگر ضروری و نیاز باشد پزشک در مورد این درمان ها با بیمار صحبت می کند Sampling از کانال زایمان مثل ECC (کورتاژ اندوسرویکال ) در خانم حامله نباید انجام شود. اغلب تکرار تست بعد از حاملگی انجام می شود تا اگر درمانی لازم است تصمیم گیری شوند شوند.           

خطر زگیل تناسلی

 از حدود 150 نوع ویروس عامل ایجاد کننده آن حدود 15 نوع با سرطانهای دهانه رحم و آلت مردان در ارتباط است.تيپ 16 و 18 از HPV به عنوان عامل عمده اي در ايجاد سرطان ، تيپ 30، 31، 33، 35، 39، 45، 51، 52، 53، 56، 58، 59، 66، 68، 73، 82  به عنوان عامل خطر متوسط و تيپ هاي 6، 11، 40، 42، 43، 44، 54، 61، 70، 72، 81 با خطر کمتري در ايجاد سرطان هاي مخاطي مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین این بیماری به علت اینکه ممکن است زخمی شود احتمال سرایت سایر بیماریهای آمیزشی را بالا می برد ضمن اینکه به علت ظاهر نا زیبا اثرات روحی روانی بدی دارد.بنابراین حتما باید درمان صورت گیرد.

تلقیح داخل رحمی یا IUI

تلقیح داخل رحمی یا IUI چیست؟

تلقیح داخل رحمی یل IUI نوعی تلقیح مصنوعی است که به منظور درمان ناباروری استفاده می‌شود.

در این روش اسپرم یا نطفه شسته شده و تغلیظ شده بهصورت مستقیم در داخل رحم قرار داده می شود، این عمل در هنگام آزاد سازی تخمک توسط تخمدان صورت میگیرد تا بارورسازی صورت گیرد. روشهای قدیمی تر تلقیح مصنوعی اسپرم را در واژن قرار می دادند. این روش به مراتب آسانتر از IUI بود اما درصد موفقیت آن کمتر بود. نتیجه مورد نظر در تلقیح داخل رحمی این است که اسپرم به داخل لوله رحم حرکت کند و تخمک را بارور کند و در نتیجه بارداری معمولی حاصل شود. بسته به دلایل ناباروری، IUI می تواند به شکلعادی و یا همراه با داروهای باروری به کار گرفته شود.

چرا IUI ؟

توانایی زوج در باروری به عوامل مختلفی بستگی دارد. تلقیح داخل رحمی اغلب در زوج هایی که دارای شرایط زیر باشند استفاده می شود.

•    اهدای اسپرم: در زنانی که برای بارداری و حاملگی باید از اسپرم اهدایی استفاده کنند، IUI رایج ترین روش به منظور باردار شدن است. نمونه های اسپرم اهدایی منجمد از آزمایشگاههای معتبر تهیه می شود و قبل از انجام IUI از انجماد خارج می شوند.

•    ناباروری ناشناخته:  از IUI همراه با داروهای تحریک کننده تخمک گذاری اغلب به عنوان اولین درمان در مواردی که علت ناباروری ناشناخته است استفاده می شود.

•    ناباروری مربوط به اندومتریوز:  در مواردی که ناباروری مربوط به اندومتریوز است، استفاده از دارو به منظور ایجاد تخمک باکیفیت مناسب و انجام IUI اغلب بهعنوان اولین روش درمانی است.

•    ناباروری خفیف مرد:  در شرایطی که نتیجه آزمایش اسپرم، یکی از اولین اقدامات در ارزیابی ناباروری، نشان دهنده غلظت کمتر از متوسط اسپرم، جنبش ضعیف اسپرم و یا وجود ناهنجاری در اندازه و شکل اسپرم )مورفولوژی( باشد، IUI میتواند بر برخی از این مشکلات غلبه کند چرا که به منظور آماده سازی اسپرم در این روش اسپرمهای با بیشترین تحرک و باکیفیت مناسب را از دیگر اسپرم ها جدا می کنند.

•    ناباروری مربوط به گردن رحم: گردن رحم که در انتهای پایین رحم قرار دارد، ارتباط بین واژن  و رحم را ایجاد میکند. مخاطی که توسط گردن رحم در زمان تخمک گذاری ایجاد می شود، محیطی ایده آل برای اسپرم ایجاد میکند تا از واژن به لوله رحم حرکت کند. در شرایطی که گردن رحم IUI . مخاط گردن رحم ضخیم باشد ممکن است مانع حرکت و انتقال اسپرم شود را دور میزند و اسپرم را به صورت مستقیم به داخل رحم میگذارد و تعداد اسپرم های در دسترس به منظور ترکیب با تخمک را افزایش می دهد.

•    آلرژی به اسپرم: بهندرت در بعضی موارد زنان ممکن است به پروتئینهای موجود در اسپرم زوج حساسیت داشته باشند. انزال منی به داخل واژن باعث قرمز شدن، سوزش و التهاب در مکان هایی که اسپرم با پوست تماس پیدا کند میشود. استفاده از کاندوم میتواند از وقوع این موارد جلوگیری کند اما در عین حال از بارداری نیز جلوگیری میکند. در صورتی که استفاده کرد، چرا که پروتئین ها در این روش از IUI حساسیت فرد شدید باشد میتوان از اسپرم جدا می شوند.

لقاح مصنوعی یا IVFI

لقاح مصنوعی یا IVFI چیست؟

لقاح مصنوعی یا IVF ترکیبی از روشهای پیچیده است که بهمنظور درمان مشکلات مربوط به باروری و ژنتیکی و کمک به حاملگی استفاده می شود.

در حین IVF تخمکهای بالغ از تخمدانها جمع آوری میشوند و در آزمایشگاه توسط اسپرم بارور می شوند. یک چرخه IVF حدود دو هفته به طول می انجامد.

IVF  مؤثرترین نوع تکنولوژی کمک به تولید مثل است. این روش را میتوان با استفاده از تخمک های خود فرد و اسپرم زوج انجام داد. همچنین میتوان از تخمک ها، اسپرم و یا جنین یک اهدا کننده نیز استفاده کرد. در بعضی موارد نیز ممکن است از زنی دیگر استفاده کرد و جنین را در رحم وی قرارداد.

احتمال داشتن فرزندی سالم با استفاده از IVF به عوامل زیادی بستگی دارد. سن و علت ناباروری از این جمله هستند. علاوه بر این IVF فرآیندی طولانی، پر هزینه و تهاجمی است. در صورتی که بیش از یک جنین در رحم قرار داده شود، ممکن است IVF منجر به حاملگی چندقلوزایی شود.

پزشک می تواند در مورد تشریح روش IVF و خطرات احتمالی و یا در مورد تجویز این روش تصمیم گیری کند.

چرا IVF ؟

لقاح مصنوعی یا IVF روشی برای درمان مشکلات ناباروری و یا ژنتیکی است. در صورتی که فرد قصد انجام این روش را برای درمان ناباروری داشته باشد، بهتر است قبل از آن از دیگر روشهای کمتر تهاجمی استفاده کند که میتوان به مصرف داروهای باروری به منظور افزایش تولید تخمکها و یا تلقیح داخل رحمی IUI ، روشی که در آن اسپرم در هنگام تخمک گذاری بهصورت مستقیم وارد رحم می شود، اشاره کرد.

گاهی اوقات از IVF بهعنوان درمان اصلی ناباروری در زنان بالای 4 سال استفاده می شود. از این روش در درمان بعضی بیماری های خاص نیز استفاده میشود که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

•    آسیب یا انسداد لوله رحم: آسیب یا انسداد لوله رحم باروری تخمک و یا حرکت رویان به  رحم را با مشکل مواجه میکند.

•    اختلالات تخمک گذاری: در صورتی که تخمک گذاری با مشکل مواجه شود، تخمک های  کمتری به منظور بارورسازی در دسترس خواهند بود.

•    یائسگی زودرس: یائسگی زودرس عبارت است از دست دادن عملکرد طبیعی تخمدان قبل از 40  سالگی. در صورتی که تخمدان با مشکل مواجه شود، تولید هورمون استروژن و یا تخمک گذاری متوقف می شود.

•    آندومتریوز: آندومتریوز در شرایطی که بافت رحمی در خارج از رحم قرار می گیرد و رشد می کند، اتفاق میافتد. در اغلب اوقات این عارضه بر عملکرد تخمدان، رحم و لوله رحم تأثیر میگذارد.

•    فیبروئید رحم: فیبروئید ها تومورهای خوشخیم بر روی دیواره رحم هستند و در زنان در 30 و

و 40 سالگی رایج هستند. فیبروئید ها میتوانند در امر القاء تخمک بارور شده مشکل ایجاد کنند.

•    حذف و یا عقیم سازی لوله های رحم:  اگر فرد عمل بستن لوله رحم انجام داده است، روشی  که در آن لوله رحم بریده و یا مسدود شده است تا بهصورت دائمی از حاملگی جلوگیری کرد و قصد باردار شدن دارد، میتوان از IVF  استفاده کرد.

•    اختلال در تولید و عملکرد اسپرم: غلظت کمتر از متوسط اسپرم، تحرک ضعیف اسپرم و یا  ناهنجاری در اندازه و شکل می تواند بارور سازی تخمک را با مشکل مواجه کند. در صورت وجود ناهنجاری در اسپرم، زوج باید به پزشک مراجعه کند تا در صورت امکان درمان اقدامات لازم صورت گیرد.

•    ناباروری ناشناخته:  ناباروری ناشناخته به معنی عدم تشخیص علت ناباروری علیرغم انجام  آزمایشها است.

•    اختلال ژنتیکی: در صورتی که یکی از زوجین با خطر انتقال یک بیماری ژنتیکی به فرزند مواجه باشد، ممکن است نیاز به انجام تشخیص ژنتیکی پیش از القاء، روشی که شامل IVF می شود، نیاز داشته باشید. بعد از جمع آوری و بارورسازی تخمکها، به منظور تشخیص بیماریهای ژنتیکی خاص بررسی می شوند، اگرچه همه مشکلات ژنتیکی قابل تشخیص نیستند. رویانی که حاوی مشکلات ژنتیکی نیست را می توان به رحم انتقال داد.

•    حفظ باروری بعد از سرطان و یا دیگر بیماریها:  در صورتی که فرد قصد شروع درمان سرطان  داشته باشد – مانند رادیوتراپی یا شیمی درمانی – که ممکن است به باروری فرد آسیب بزند، انجام IVF به منظور حفظ باروری یکی از گزینه هاست. زنان می توانند با جمع آوری تخمکها  از تخمدان و منجمد کردن از آنها در آینده استفاده کنند. همچنین می توان تخمکها را بارور کرد و بعد از انجماد به شکل رویان آنها را برای استفاده مجدد نگهداری کرد.

زنانی که دارای رحم با عملکرد مناسب نیستند و یا حاملگی ممکن است مشکلات جدی برای سلامتیشان داشته باشد ممکن است از IVF و انتخاب فردی دیگر به منظور حمل جنین استفاده کنند. در این صورت، تخمکهای زن با اسپرم بارور میشود اما رویان حاصله در رحم فرد حامل قرار داده می شود.

تماس با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.