باشگاه ورزشی سبک زندگی

 

 

مجموعه ورزشی سبک زندگی ویژه آقایان

آنالیز حرفه ای

آزمایش خون در محل به همراه جواب تا حد اکثر ۴۸ ساعت تا دریافت جواب که فاکتور‌های مهم و ضروری بدن را درون خود جا داده است!

انجام آزمایش ژنتیک با بررسی ۴۵ فاکتور ژنتیکی و صدور شناسنامه ژنتیکی فرد جهت کمک به برنامه‌های غذایی و ورزشی از جلوگیری از بیماری‌های مختلف در اثر تغذیه نامناسب با بدن هر شخص میباشد، به عنوان مثال:

ژنوتایپ ورزشکاران و پاسخ به کافئین

تصور ورزشکاران در خصوص مصرف کافئین و آنچه که ژن‌ها آن را نقض می‌کنند!

کافئین به منظور افزایش تمرکز و بهبود عملکرد توسط بسیاری از ورزشکاران مصرف می‌شود. مصرف این ماده از سال ۲۰۰۴ از لیست ترکیبات ممنوع آژانس ضد دوپینگ حذف شد و از آن زمان استفاده از آن افزایش چشمگیری داشته است. برای بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای و مربیان مصرف یک فنجان قهوه غلیظ یا یک مکمل اختصاصی کافئین یک ابزار مهم درتقویت کارایی وعملکرد آن‌ها می‌باشد.

ورزشکاران واکنش‌های مختلفی را بعد از مصرف کافئین تجربه می‌کنند. آن‌ها ممکن است بعد از مصرف کافئین شاهد بهبود عملکرد و همچنین احساس خستگی کمتر در ورزش‌های استقامتی بلند مدت خود باشند در حالیکه گروه دیگری از افراد تاثیرات مشابهی را احساس نکرده و از مزایای آن بهره مند نمی‌شوند.

محققین دریافته اند که تفاوت‌های فردی در نحوه پاسخ به این ترکیبات به علت ساختار ژنتیکی منحصر به فرد آنهاست. ژن CYP۱A۲ یک ژن موثر در متابولیسم کافئین است. نتیجه بررسی‌های گسترده بر روی این ژن نشان می‌دهد که افراد با ژنوتایپ CC و AC حساسیت بیشتری نسبت به افراد با ژنوتیپ AA دارند. درواقع افرادی که در گزارش ژنوتایپ خود "حساسیت به کافئین"مشاهده مینمایند به معنای تحریک پذیری بیشتر نسبت به سایرین و سرعت متابولیسم کافئین پائین میباشد؛ بنابراین به آن‌ها توصیه می‌شود که مصرف کافئین را به روزانه ۲۰۰ میلی‌گرم (معادل ۲ فنجان قهوه، یا ۱ فنجان قهوه به همراه ۲ فنجان چای) محدود کنند. درحالیکه افراد با ژنوتایپ AA حساسیت نرمالی به کافئین داشته و با سرعت مناسبی کافئین را متابولیزه می‌کنند. مصرف مقادیر استاندارد کافئین (روزانه ۳۰۰ میلی گرم معادل ۳ فنجان قهوه) مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

این موضوع چه تاثیری بر کارایی تمرینات افراد دارد؟

این نکته بسیار حائز اهمیت است که مصارف بیش از حد کافئین، صرف نظر از ژنتیک و میزان حساسیت افراد خطرات زیان باری برای سلامتی آن‌ها دارد. افراد باید با توجه به ژنتیک منحصر به فرد و نحوه پاسخ بدنشان، در مصرف کافئین کنترل و مدیریت داشته باشند.

حساسیت پایین به کافئین به این معنی است که انرژی حاصل از مصرف کافئین برای این دسته از افراد افزایش قابل ملاحظه‌ای نداشته و سطح انرژی آن‌ها در طول انجام تمرینات ورزشی و مسابقات پایدار نیست. به عنوان مثال اگر یک ورزشکار با "حساسیت پایین به کافئین " بخواهد کافئین را برای بالا بردن کارایی اش مصرف کند، شاید لازم باشد در مرحله اول برای مدت زمانی تا قبل از مسابقات، مصرف کافئین را محدود نماید تا بدینوسیله حساسیت خود را به کافئین به سطح نرمالی برساند.

همانطور که گفته شد افراد با "حساسیت بالا به کافئین" تاثیرات ناشی از افزایش انرژی را برای مدت طولانی تری حس می‌کنند، به همین علت برای اینکه کافئین در خواب و توانایی ریکاوری آن‌ها اختلال ایجاد نکند در صورت تمایل به مصرف کافئین، به آن‌ها توصیه میگردد تمرینات‌شان را ترجیحا در صبح انجام دهند. برای حفظ انرژی حاصل از کافئین در یک رویداد یا مسابقه ورزشی، این ورزشکاران باید کافئین را ۱ ساعت قبل از تمرین و حداکثر یک‌بار در روز مصرف کنند.

 

یک مربی چگونه می‌تواند از این اطلاعات استفاده کند؟

در اختیار داشتن گزارش ژنوتایپ افراد میتواند مربیان را در طراحی و ارائه برنامه‌های ورزشی اختصاصی و فرد محور یاری نماید تا بهترین عملکرد آن شخص بروز یابد. اگر یک مربی تمایل داشته باشد ورزشکاران تحت نظرش، قبل از تمرین کافئین مصرف کنند، دانستن نحوه پاسخ بدن آن‌ها به کافئین بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه DNA منحصر به فرد ورزشکاران یک نقش تعیین کننده در ایجاد نوع پاسخ‌ها آن‌ها به کافئین دارد، مربی‌ها نیز می‌بایست دوز مشخص و زمان صحیح استفاده از کافئین را برای ورزشکاران خود در نظر بگیرند.

برای مثال ورزشکاری را تصور کنید که حساسیت بالایی به کافئین دارد. اگر این فرد بطور متوسط روزی دو فنجان قهوه به مدت سه سال مصرف کرده باشد و مربی این ورزشکار به او پیشنهاد کند که یک ساعت قبل از تمرین، مکمل کافئین مصرف کند، متوجه هیچ تاثیر مشخصی در نحوه عملکرد فرد نخواهد شد. در این حالت ممکن است یک فرد با یک دید تجربی ضعیف گمان کند این ورزشکار حساسیت پایینی به کافئین دارد و دوز آن را بالا ببرد. اما اگر مربی نوع ژنتیک فرد را بداند و گزارش ژنوتایپ شخص را در اختیار داشته باشد، از حساسیت بالای آن شخص به کافئین آگاهی دارد و متوجه می‌شود که بدن او به این ماده مقاومت پیدا کرده است. در این شرایط با تغییر برنامه غذایی ورزشکار مطابق با پروفایل ژنتیکی شخص و با به حداقل رساندن مصرف کافئین در طی یک دوره، مقاومت کاذب ایجاد شده را از بین می‌برد و در نهایت یک تعادل موثر بین مصرف کافئین و افزایش انرژی و بهبود عملکرد حاصل می‌شود.

سایفرکد سامانه ارائه گزارشات ژنتیک سلامت با ارائه پروفایل ژنتیکی افراد در حوزه‌های تغذیه و تناسب اندام نقش موثری در ارائه برنامه‌های شخص محور رژیم‌های غذایی و برنامه‌های ورزشی توسط متخصصین ایفا می نماید.

توضیح در مورد inbody:

 • دستگاه تجزیه و تحلیل سیستم بدن InBody ۷۷۰:
 • فرکانس: ۱kHz, ۵kHz, ۵۰kHz, ۲۵۰kHz, ۵۰۰kHz, ۱۰۰۰khHz
 • نمایشگر: ۸۰۰ X. ۴۸۰ رنگی
 • بر اساس تجربۀ حرفه ای ساخته شده است
 • دارای سطح تعامل کاربرپسند با هدایت صوتی است که به هر شخصی امکان میدهند به راحتی از آن استفاده نماید.
 • پایش پیشروندۀ تغییر ترکیب بدن.
 • طراحی برگۀ نتایج InBody بر اساس خروجی های مورد نظر.
 • ارائه سه نوع برگۀ نتایج InBody برای بررسی‌های تفصیلی‌تر (برگۀ نتایج آب بدن و برگۀ نتایج کودکان).
 • ارائۀ بررسی جامع و مفید برای هر نوع درمان پزشکی
 • ناحیۀ چربی احشایی (VFA) نشان دهندۀ چاقی شکمی است که منجر به بیماری های زیادی می شود.
 • نسبت ECW با نشان دادن تعادل آبِ قطعه ای به تعیین وضعیت غذایی فرد کمک می کند.
 • بررسی لاغری قطعه ای که نشان دهندۀ کفایت عضلانی هر قطعه از بدن به صورت جداگانه است.
 • بهترین تکنولوژی دنیا که تحت حمایت حق انحصار جهانی است
 • تکنولوژی SMF-BIA که می تواند لحظه ای از بدن را بگیرد.
 • دقت بالا با ضریب همبستگی بالای ۰.۹۸۴ با DEXA، ابزاری استاندارد برای بررسی ترکیب بدن.
 • تکنولوژی قابل اطمینان برای به دست آوردن مقادیر مقاومت و واکنش توسط قطعه و در فرکانس های مختلف.
 • دو روش آزمایش متفاوت
 • روش خودکار که به منظور سهولت کاربر، فقط به ورود قد نیاز دارد.
 • روش حرفه ای که اطلاعات مشاوره ای تفصیلی را بر صفحه نمایش می دهد.
 • ارتباط بیسیم
 • قابلیت اتصال بیسیم با نرم افزار Lookin' Body (نرم افزار مدیریت داده) از طریق تکنولوژی بلوتوث

 

ویژگی‌های دستگاه تجزیه و تحلیل سیستم بدن InBody ۷۷۰:

با داشتن نتایج دقیق و اندازه گیری‌های فراوان، InBody ۷۷۰ آنالایزر ترکیب بدن بسیار خوبی برای تحقیقات پزشکی، پایش بیمار، پزشکی ورزشی و ... است. بسیاری از بیمارستان ها و پزشکان معروف دنیا از InBody ۷۷۰ به عنوان یک ابزار پژوهشی استفاده می کنند، زیرا می تواند پارامتر‌های زیادی را ارائه دهد که ممکن است به عنوان منبع پژوهش به کار روند

 

سنجش ترکیب بدن و اطلاعات تغذیه در یک نگاه.

 • بررسی ترکیب بدن: وزن بدن از مجموع آب کلی بدن، پروتئین، مواد معدنی، و تودۀ چربی بدن به دست می آید. ترکیب بدن خود را متعادل نگه دارید تا سالم بمانید.
 • بررسی عضله چربی: ارائۀ وزن بدن، تودۀ عضلانی و تودۀ چربی. تودۀ عضلات اسکلتی مقدار عضله ای است که به استخوان ها وصل شده است. تودۀ عضلات اسکلتی بالا با تودۀ چربی پایین نشان دهندۀ بدنی قوی است.
 • بررسی چاقی: BMI شاخصی است که با استفاده از قد و وزن برای تعیین چاقی به کار می رود. به درصد چربی بدن به وزن بدن PBF می گویند.
 • تعادل لاغری: رشد کافی عضلات را در بدن ارزیابی می کند. خط بالا و خط پایین نسبت تودۀ عضلانی به ترتیب با وزن ایده آل و وزن فعلی را نشان می دهند.
 • ادم: نسبت ECW، نسبت آب برون سلولی به آب کل بدن، شاخص مهمی در تعادل آب بدن است.
 • ناحیۀ چربی احشایی: ناحیۀ چربی احشایی، ناحیۀ برآورد شده از چربی در اطراف اندام های داخلی در شکم است. ناحیۀ چربی احشایی را کمتر از ۱۰۰ سانتی متر مربع نگه دارید تا سالم بمانید.
 • داده های اضافی: خروجی های تغذیه ای مختلفی ارائه می شوند، مانند درجۀ چاقی، تودۀ سلول بدن (BCM)، محتوای مواد معدنی استخوان (BMC)، نرخ متابولیسم پایه (BMR)، محیط بازو (AC)، محیط عضلۀ بازو (AMC).
 • کنترل وزن: می‌توانید ببینید بدن شما به منظور تعادل مناسب، چگونه به وزن، تودۀ عضلانی و تودۀ چربی بدنی توصیه شده میرسد.
 • رگه نتایج آب بدن Inbody:
 • ترکیب آب بدن: آب کل بدن متشکل از آب برون سلولی و آب درون سلولی است. ترکیب بدن را متعادل نگه دارید تا سالم بمانید.
 • بررسی نسبت ECW: نسبت ECW، نسبت آب برون سلولی به آب کل بدن، شاخص مهمی در تعادل آب بدن است.
 •  بررسی آب قطعه ای بدن: توزیع مناسب آب بدن را در سرتاسر بدن ارزیابی می کند. هر خط نشان دهندۀ آب بدن نسبت به مقدار ایده آل است.
 • بررسی نسبت ECW قطعه ای: نسبت ECW قطعه ای به نسبت آب برون سلولی به آب کل بدن اتلاق می شود.
 •  برگۀ نتایج اختصاصی همراه با منحنی رشد برای کودکان طراحی شده است.
 • منحنی رشد: قد و وزن را بین همسالان در یک گروه سنی مقایسه می کند.

LCD:

 وزن به تنهایی تاثیرات ورزش و بهبود رژیم غذایی را به درستی نشان نمی دهد. نمودار فوق مردی را نشان می دهد که وزن وی حداقل تغییر را در طول یک ماه ورزش داشته است؛ با این حال، تودۀ عضلانی و تودۀ چربی وی به ترتیب به مقدار قابل توجهی افزایش و کاهش یافته است.

تغییرات در تودۀ عضله و چربی برای درک ترکیب واقعی بدن مهم هستند. بر این اساس، InBody از تکنولوژی های انحصاری خود برای پی بردن به درصد توزیع چربی و عضلۀ قطعه ای بدن و همچنین از تعادل آب بدن استفاده می کند.

آزمایش InBody ارزیابی واقعی از بدن ارائه می دهد.

 

نمایی از تجهیزات باشگاه

خدمات مجموعه ورزشی سبک زندگی

 

در اتاق آنالیز و برنامه ریزی، جدیدترین دستگاه آنالیز بدن (inbody ۷۷۰) قرار دارد. این دستگاه به ورزشکار و مربی کمک می کند تا به اهداف خود دست یابند. با استفاده از این دستگاه، بصورت مرتب و متوالی هر دو طرف اطلاعاتی در مورد عملکرد بدن از قبیل میزان توده عضلانی، میزان چربی و نسبت مواد معدنی بدن و غیره که با دقت بسیار بالایی محاسبه می شوند را می دهد.

با استفاده از این اطلاعات می توان میزان تاثیرگذاری تمرینات را مشاهده نمود و براساس اطلاعاتی مدون مسیر رسیدن به سلامت و نشاط را هموار نمود. علاوه بر این همه مربیان این مجموعه علاوه بر تجربه دارای مدارک معتبر می باشند.

فرم تماس با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.