درباره ما

دکتر نبی زاده

انجام کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی

با سابقه 15 ساله در امر دندانپزشکی

 

اگرچه من دندانپزشک باتجربه طراح زیبایی و ایمپلنت هستم، اما یادآوری چند نکته را خالی از لطف نمیدانم.

رعایت بهداشت دهان ودندان از ۲-۱ سالگی تا اخرعمر لازمست و هیچ فردی از ان مستثنی نیست به ویژه انهاییکه دندان مصنوعی، ایمپلنت و روکش دارند باید چندین برابر افراد عادی بهداشت را رعایت کنند.

برای انهاییکه ادعا میکنند دندانپزشکی گران است می گویم: اگرچه تبحر و تخصص من در طراحی درمان‌های زیبایی که شامل مجموعه درمان‌های ارتودنسی، ایمپلنت و لامینیت هست، اما هدف و وظیفه اصلی خود را که ارتقا بهداشت عموم مردم بویژه کودکان هست فراموش نمیکنم. معاینه سالانه دندانپزشکی و گرفتن یک عکس کلی با هزینه‌ای کمتر از ۳۰ دلار به راحتی انجام می شود؛ همانند چکاپ سالانه پزشکی که بایک ازمایش ساده میتوان از وضع قند و چربی و... براحتی آگاهی پیدا کرد و با درمان‌های ساده از بیماری‌های خطرناکی مانند دیابت، سکته‌های مغزی و قلبی پیشگیری کرد.

شهروندان محترم میتوانند با همین کار ساده پوسیدگی‌های کوچک احتمالی را با هزینه‌های بسیار اندک درمان نمایند. همیشه پوسیدگی‌های بین دندانی درصد بالایی از پوسیدگی‌ها را در بر میگیرد، که باهمین کار ساده تشخیص داده میشود. و البته با کشیدن نخ بین دندان‌ها پس از مسواک شب یا صبح قابل پیشگیریست. این پوسیدگی‌ها بدلیل اینکه بسیار به عصب دندانی نزدیک هستند شاید عامل بیش از ۹۰% درمان‌های ریشه یا 'عصب کشی'‌ها هستند. پس با یک کار ساده میتوان از این دسته مشکلات که علاوه بر درد هزینه‌های سنگینی هم دارد پیشگیری کرد.

مایه بسی تاسف است که دهان اغلب کودکان ۷-۶ ساله دست کم چندین دندان پوسیده وجود دارد که متاسفانه با کشیدن نابهنگام و نابجای دندان ها‌ی شیری و حتی دایمی فاجعه تکمیل میشود و مشکلات زیادی برای فرد پیش میاید که تا اخرعمر گریبانگیرش خواهد بود.

از اصرار بر پر کردن دندان‌های عقبی و دندان‌های عصب کشی شده با مواد همرنگ جداً خودداری کنید، زیرا به علت ریز نشت این مواد علاوه بر تغییر رنگ، پوسیدگی‌های زیر ترمیم بسیار شایع هست و سبب از دست دادن ان دندان‌ها خواهد شد. بهتر است این دندان‌ها با اماگام پر گردد و سپس روکش شود که علاوه بر حفاظت دندان، زیبایی انرا هم تامین خواهد کرد.

بهترین زمان شروع ارتو دنسی ۷ سالگیست، پس حتماً در این سن با یک دندانپزشک باتجربه در مورد وضعیت دندانی کودکان خود مشورت کنید.

ارتودنسی ثابت در هر سنی قابل انجام هست، ولی در سنین بالا کمی دیرتر جواب میدهد.

کامپوزیت

هدف استفاده از کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت ها استفاده گسترده ایی دارند و می توان در حوزه وسیعی از این روش در ترمیم دندان ها استفاده کرد.استفاده از کامپوزیت معمولا برای برطرف کردن مشکلات زیر به کار برده می شود:

 

دندان های دارای انحراف:

این روش درمانی را می توان با دیگر روش های مانند ارتودنسی و بلیچینگ استفاده کرد تا بعد از گذشت شش ماه بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود.اگر دندان های شما مقداری کج شده است روکش دندان می تواند یک روش ایده ال برای ایجاد دندان های صاف باشد.

دندان های آسیب دیده:

زمانی که به دلیل مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های خاص دندان ها فرسایش پیدا کنند کامپوزیت می تواند با حداقل سطح تهاجم وضعیت دندان ها را اصلاح کند.

دندان های لکه دار:

لکه های دندانی نامطلوب و سفید می تواند با کامپوزیت برطرف شوند.

از یبن بردن فاصله های بین دندانی:

با استفاده از باندینگ کامپوزیت می توان فاصله دندان را درمان کرد استفاده از روش کامپوزیت برای برطرف کردن فاصله های دندانی به نسبت درمان های ارتودنسی هزینه کمتری را در برخواهد داشت.

خدمات

  • کامپوزیت
  • لمینیت
  • ایمپلنت
  • بیلیچینگ

فیلم

 

 

 

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.