۰۲۱-۲۶۴۱۴۸۹۱

۰۹۳۳۱۲۹۶۲۰۰

خیابان شریعتی، پایین تر از ظفر، بین کوچه افضل و شروین، پلاک ۱۲۹۲، طبقه اول، واحد ۱

ارتباط از طریق تلگرام

اطلاعات تماس

ارائه کارت گارانتی به ازای تمام خدمات عمومی و تخصصی

کلیه خدمات درمانی طی یکماه پس از افتتاحیه با ۲۰ درصد تخفیف ارائه میگردد.

ارائه پیشرفته ترین خدمات تخصصی دندانپزشکی

- ارتودنسی نامرئی

- دندانپزشکی اطفال

- پروتزهای ثابت و متحرک

- سفید کردن دندان ها

- بستن فضاهای دندانی

- لمینیت

- ارتودنسی بدون نیاز به کشیدن دندانها

- مرتب کردن دندانها بدون نیاز به ارتودنسی

- انجام کلیه خدمات دندانپزشکی مدرن، بدون درد و استرس

- درمان ریشه دندان (عصب کشی) با دستگاه روتاری بدون درد

- مجهز به استریلیزاسیون پیشرفته / استفاده از وسایل یکبار مصرف

 

ساعت کار شنبه الی پنجشنبه 8 الی 22

درمان پوسیدگی دندانهای شیری

 

رویش دندان‌های شیری در کودکان از حدود 6 ماهگی آغاز می‌شود. در سن 6-7 سالگی دندان‌های شیری کم کم شروع به افتادن می‌کنند و با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند. بدون مراقبت دندانپزشکی خوب و اصولی، کودک دچار پوسیدگی دندان و بیماری‌های دهان می‌شود که ممکن است منجر به درد و مشکلات بسیار شود. در حال حاضر، پوسیدگی زودرس دوره کودکی یکی از شایعترین بیماری‌های عفونی دوره کودکی است.

دندانپزشکی کودکان شاخه‌ای از دندانپزشکی است که با بچه‌ها از کودکی تا زمانی که دندان شیری در دهان دارند سروکار دارد. آنها در راستای سلامت دندان‌های شیری فعالیت می‌کنند تا زمانی که این دندان‌ها بیفتند. علت اهمیت دندان‌های شیری به این خاطر است که به بچه‌ها اجازهٔ جویدن درست را می‌دهند و این به خودی خود موجب سلامت تغذیه‌ای کودک می‌شود؛ همچنین این دندان‌ها به یادگیری تکلم در کودک و حفظ فضای مورد نیاز برای رشد دندان‌های دائمی کمک می‌کند.

مکانیسم پوسیدگی دندان به طور کلی یکسان است. وجود مواد قندی در دهان، باعث تغذیه باکتری‌های پوسیدگی‌زا شده و این باکتری‌ها با تولید اسید، منجر به پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند.

 

 

علل ايجاد پوسيدگي های دندانی زودرس دوران كودكی

بر خلاف تصور بسياری از والدين، قطره آهن در ايجاد اين پوسيدگی‌ها هیچ نقشی ندارد، بلكه فقط سبب تغيير رنگ دندان‌های پوسیده می‌گردد. مهمترين علل ايجاد اين پوسيدگی‌ها، شامل موارد زير است که محيط مناسبی براي فعاليت ميكروب‌های پوسيدگی‌زا در دهان كودك فراهم می‌كنند كه با توليد بعضی اسيدها، سبب پوسيدگی دندان می‌شوند:

- تميز نكردن دهان كودك توسط والدين از زمان رويش اولين دندان های شيری.

- الگوی تغذيه‌ای نامناسب مانند خوردن مکرر شير از شيشه در طول شب،

- كاهش جريان بزاق حين خواب،

- وجود پوسيدگی‌های متعدد درمان نشده در دهان پدر و مادر كودك،

- عدم مراجعه والدين به دندانپزشك برای معاينه كودك و انجام اقدامات پيشگيرانه از زمان رويش اولين دندان‌های شيری،

- مصرف مكرر ميان وعده‌های پوسيدگی‌زا در طول روز توسط كودك.

 توصيه هایی به والدين جهت پيشگيری از ايجاد پوسيدگی‌های دندانی زودرس دوران كودكی

1. از آنجایی که پوسیدگی دندان یک بیماری مسری است و میکروب‌های ایجادکننده آن معمولا از دهان والدین (بویژه مادران) به نوزاد منتقل می‌شوند. قبل از اقدام به بچه‌دار شدن به فکر سلامت دندان‌های خود باشید و با مراجعه به دندانپزشک، دندان‌های پوسیده خود را درمان کنید. با نظر دندانپزشک می‌توانید با مصرف برخی آدامس‌های بدون قند یا دهانشویه‌ها، بهداشت دهانی خود را بهبود بخشید.

2. ظرف شش ماه بعد از رویش اولین دندان کودک، جهت معاینه و دریافت اطلاعات و مشاوره‌های بهداشتی مناسب، نوزاد خود را نزد دندانپزشک متخصص کودکان ببرید. توصیه شده این مراجعه دیرتر از 12 ماهگی کودک نباشد.

3. دندان‌های نوزادتان را از زمان رويش آنها تا حدود  1.5سالگی، شب‌ها قبل از خواب با استفاده از يك پارچه يا گاز استريل، تميز کنید.

4. در دوره 1.5 تا 3 سالگی، دندان‌های كودك را به كمك مسواك‌های انگشتی يا دستی، بدون استفاده از خمير دندان يا با استفاده از خمير دندان‌های فاقد فلورايد، شب‌ها قبل از خواب مسواك بزنید.

5. در سن 3-6 سالگی، دندان‌های كودك را با مسواك‌های دستی يا برقی و خمير دندان‌های فلورايددار مخصوص كودكان، روزي دو بار (یک بار بعد از صبحانه و یک بار قبل از خواب شب) مسواك بزنید.

6. از شيشه حاوی شير، به عنوان پستانك جهت آرام كردن و كمك به خوابيدن كودك استفاده نکنید.

7. اجازه ندهید كودك با بطری یا شیشه محتوی چيزی غير از آب در دهانش به خواب برود.

8. در صورتی که کودک عادت کرده در شب مکررا شیر بخورد، سعی کنید به تدریج تعداد دفعات شیرخوردن را کاهش دهید و بعداز هربار شیردهی به کودک آب بخورانید تا اضافات شیر از روی دندان‌های کودک پاک شود.

9. تغذيه کودک از شيشه شير را در حدود سن 12-14 ماهگي متوقف و او را به نوشيدن از فنجان يا ليوان تشويق کنید.

10. اجازه ندهید كودك در طول روز، مكررا ميان وعده های پوسيدگی‌زا از  قبيل: انواع شيرينی، كلوچه، كيك، بيسكويت، پفك، چيپس و غيره مصرف كند. در صورت تمايل كودك به اينگونه خوراكی‌ها بهتر است آنها را به طور يكجا و بعد از صرف وعده‌های غذايی اصلي به او داد. می‌توان كودك را تشويق کرد بجای خوراکی‌های پوسیدگی‌زا، از ترکیبات غير پوسيدگ‌زا مثل پنير، ماست، ميوه، سالاد و مغزها (مثل پسته، بادام) در ميان وعده‌ها استفاده كند. 

جراحی دندان عقل

 

 

دندان عقل نام دیگر هر یک از دندان‌های آسیاب چهارم است که به صورت دائمی در سنین 17 تا 23 سالگی در دهان رشد می‌کند؛ البته این امر معمولا در دخترها زودتر از پسرها رخ می‌دهد. این دندان‌ها آخرین یا انتهایی‌ترین دندانی‌هایی هستندکه در دهان ظاهر می‌شوند که معمولا به دلیل عدم وجود فضای کافی برای رشد از لثه خارج نمی‌شوند و زیر بافت لثه باقی می‌مانند. این نوع دندان عقل را دندان عقل نهفته می‌نامند.

در حالت دیگر، ممکن است دندان عقل به‌صورت کج درآمده و به دندان‌های اطراف خود فشار و آسیب وارد کند. اگر وضعیت و مکان دندان عقل مناسب نباشد، این دندان در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرد؛ زیرا ذرات مواد غذایی بین دندان عقل و دیگر دندان‌های آسیا باقی می‌مانند و باعث پوسیدگی آن می‌شوند. همچنین می‌تواند به فک و حتی به عصب‌های اطراف خود نیز آسیب وارد کند. این نوع دندان عقل را دندان عقل نیمه نهفته می‌نامند.

برخی دندانپزشکان کشیدن دندان عقل را به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر مشکلات بالقوه آتی، توصیه می‌کنند حتی اگر آن دندان در حالت فعلی مشکلی نداشته باشد.

 

 

در چه حالت باید به کشیدن دندان عقل فکر کرد؟

اگر دندان عقل مکان و فضای کافی برای رشد نداشته باشد (دندان عقل نهفته و نیمه نهفته)، باعث ایجاد درد، عفونت و یا دیگر مشکلات در دهان می‌شود. در این صورت کشیدن آن ضروری است. در این حالت معمولا یک عکس رادیولوژی پاناروما (OPG) از دندان‌ها تهیه می‌شود تا به این ترتیب بتوان زاویه و وضعیت رشد دندان در دهان را معاینه و بررسی کرد.
اگر دندان عقل ساده باشد به روش متداول کشیدن دندان، کشیده می‌شود اما درصورتی‌که دندان عقل جزء دو دسته ذکر شده در بالا باشد، برای کشیدن آن نیاز به عمل جراحی است. عمل جراحی دندان عقل می‌تواند تحت یک بی‌حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام شود. در بی‌حسی موضعی، جراح بی‌حس‌کننده موضعی را به بیمار تزریق می‌کند و پس‌ از اینکه محل جراحی بی‌حس شد، شروع به انجام کار می‌کند. در محل جراحی یک شکاف یا برش ایجاد می‌شود و استخوان و ریشه دندان نمایان می‌شود. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد استخوان دندان نیز کشیده شود تا بتوان دندان عقل را بالا آورد و کشید. همچنین ممکن است برای سهولت در کشیدن دندان عقل، لازم باشد دندان عقل را برش داد.

هنگامی‌که دندان عقل نهفته با موفقیت کشیده شد، محل جراحی با آب تمیز می‌شود. برای بخیه کردن محل جراحی از بخیه‌ قابل‌جذب یا غیرقابل جذب استفاده می‌شود. در برخی موارد نیز ممکن است نیازی به بخیه کردن محل جراحی نباشد.

دوره بهبود جراحی دندان عقل

بهبود محل دندان عقل کشیده شده حدود 5 تا 7 روز و بهبود کامل لثه‌ اطراف دندان حدود 3 تا 4 هفته طول می‌کشد. اگر در حین کشیدن دندان، فک آسیب ببیند، بهبود کامل ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

مراقبت‌های پس از جراحی دندان عقل

- پس از جراحی دندان عقل یك عدد گاز مرطوب را حدود نیم ساعت در این محل نگه دارید. ممكن است تا فردای روز جراحی، مقداری خون در دهانتان ترشح شود كه كاملا طبیعی است.در این موارد یك تكه گاز استریل كوچك را در محل جراحی قرار دهید.
- سیگار کشیدن خونریزی محل جراحی را تشدید می‌كند. بنابراین در طول 12 ساعت اول پس از كشیدن دندان، سیگار نكشید.
- از نی برای نوشیدن استفاده كنید.
- تلاش كنید بزاق‌تان را به‌جای تف كردن، ببلعید.
- كشیدن دندان یا ورزش كردن تا فردای روز جراحی ممنوع است، چون افزایش گردش خون باعث خونریزی مجدد از محل جراحی می‌شود.
- در روزی که دندان خود را کشیدید از یک رژیم غذایی نرم یا مایع (شیر، بستنی، پوره سیب‌زمینی، پودینگ) استفاده کنید و در روز بعد به‌تدریج شروع به خوردن غذاهایی کنید که نیاز به جویدن زیاد ندارد. سعی کنید با دندان‌هایی که دورتر از دندان کشیده شده هستند، بجوید.
- چای کیسه‌ای به انعقاد خون کمک می‌کند و یک جایگزین مؤثر برای گاز است تا از خونریزی جلوگیری کند.
- دندان‌های دیگر را مثل همیشه مسواک کنید و نخ دندان بکشید، اما از مسواک کردن دندان‌ها و لثه‌ی نزدیک دندان کشیده شده اجتناب کنید.
- انتظار متورم شدن صورت بعد از کشیدن دندان عقل وجود دارد. برای از بین بردن تورم صورت، یک کیسه‌ یخ روی آن قرار دهید. کیسه یخ باید به مدت 10 دقیقه روی محل متورم شده قرار داده شود، سپس به مدت 20 دقیقه برداشته شود. این کار را 24 ساعت اول چند بار تکرار کنید.
- برای درمان درد و ناراحتی ناشی از جراحی دندان می‌توان از مسکن‌هایی مانند استامینوفن و ایبوپروفن استفاده کرد. در صورت لزوم دندانپزشک داروهای مسکن را به شما تجویز می‌کند.

فیلم

تماس با ما

20%
20%

20% تخفیف ویژه

کلیه خدمات درمانی طی یکماه پس از افتتاحیه با ۲۰ درصد تخفیف ارائه میگردد.

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.