اطلاعات تماس

از ویژگی های قالیشویی عابدینی

100 درصد بدون مواد:

شستشو با عالیترین و نازلترین قیمت مرمت، بازسازی، ریشه زنی و رنگ برداری انواع فرش متخصص در شستشوی قالی ابریشم گل ابرشیم و دستباف با دستگاه مخصوص 100 درصد بدون مواد به همراه ضمانتنامه کتبی.

شستشو با عالی ترین و نازل ترین قیمت

متخصص در شسشوی قالی ابریشم، گل ابریشم و دستباف با دستگاه مخصوص

در اینجا، مراحل مختلفی را كه پس از دریافت فرش بوسیله مسئول پذیرش و تحویل آن به كارخانه تا ارسال مجدد آن برای مشتریان، بدون پرداختن به جزئیات فنی وشستشوی تكمیلی كه طی سالیان

خدمات ما

خدمات کارخانه قالیشویی عابدینی

ما در قالیشویی عابدینی، با طراحی یک برنامه بلند مدت در صدد بوده و هستیم تا با تقویت و آموزش کادر مجرب و ایجاد شبکه ای گسترده با پشتیبانی و خدمات ویژه نسبت به ارتقای نقش مهم خود، متعهدانه اقدام نماییم، لذا در جهت تحقق این اهداف ارزشمند، خواست و سلیقه شخص شما در اولویت بوده و پاسخگو بودن نسبت به اعمال روش ها و نوع خدمات اصلی تفکیک ناپذیر از اهداف ما می باشد. در راستای نیل به اهداف بلند مدت قالیشویی عابدینی، جهت ارائه خدمات نوین و مکمل و با عنایت به تشویق و ترغیب شما شهروندان محترم بر آن شدیم تا با راه اندازی و ایجاد یک واحد نمونه با استفاده از تجربه تخصصی و رویکرد های نوین مدیریتی، زمینه ساز و مجری خواست شما باشیم.

طریقه شست و شوی فرش دست باف

قبل از شستشوبایستی یک سری اقدامات اولیه جهت آماده سازی فرش انجام داد.

 

این اقدامات شامل:

الف- غبارگیری: این عمل بیشتر در مورد فرش های کارکرده انجام می گیرد در غبارگیری از دستگاه های مکانیکی استفاده می شود و میزان دور برس غلتکی که عمل ضربه زدن را انجام می دهد بسته به میزان فرسودگی و همچنین ضخامت فرش ها تنظیم می شود. عدم دقت در تنظیم دستگاه باعث پارگی فرش خواهد شد.

در شستشو بروش سنتی برای زدودن غبار از چوب استفاده می شود و پس از چوب زنی توسط جاروی زبر جارو می شود روش دیگر استفاده از دستگاه های مکنده است که میزان مکش هوا بایستی تنظیم شود.

ب- بازرسی: از مهمترین نکات در مقدمات شستشو بازرسی است. فرش قبل از شستشو از نظر میزان پوسیدگی وجود سوراخ و لکه و نوع گلیم بافی و ریشه ها کنترل شود بطوریکه ریشه هاقبل از شستشو از هم باز شود.

پ- رفوکاری: درصورت وجود سوراخ در فرش قبل از شروع عملیات شستشو بایستی رفوکاری و ترمیم شود.

ت- لکه گیری: بعد از رفوکردن عمل لکه گیری بایستی انجام گیرد.


شستشوی فرش:

در شستشوی فرش توجه به نکات زیر ضروری است.

1- فرش روی زمین سخت شسته شود

2- برای شستن فرش ازدمای معمولی آب استفاده شود.

3- مواد لازم برای شستشو مواد شوینده مخصوص فرش بوده و برای جلوگیری از قلیایی شدن محیط کنترل می شود (برای لکه گیری و شستشو نباید از مواد قلیایی کربنات دو سود و سود سوزآور استفاده کرد ضمنا غلظت هیدروسولفیت بایستی کنترل شود.)

4- پساب خروجی بعد از آبکشی باید خنثی باشد در صورت خنثی نبودن احتمال بروز آسیب هایی در فرش وجود دارد برای خنثی نمودن از آب و اسید 1 تا 2 درصد استفاده می شود.

5- عملیات آبگیری در نور غیر مستقیم خورشید انجام گیرد و فرش مرطوب در معرض هوا آویزان گردد.

6-  در صورتیکه عملیات آبکشی بدرستی انجام نشود به هنگام آویزان شدن آب در قسمت انتهایی فرش جمع شده و باعث زردی و پوسیدگی قسمت تحتانی فرش خواهد شد.

7- به هنگام خشک کردن فرش دما نباید از  40 درجه سانتیگراد بالاتر رود.

8- استفاده از مواد نرم کننده باعث ایجاد نرمی در سطح فرش خواهد شد.

9-  در صورت ایجاد کجی در فرش بعد از شستشو بایستی توسط دارکش های باتجربه دارکشی گردد.

10- برای ترمیم رنگ نباید گل ها و کناره های فرش را رنگ کرد چون این رنگ ها در داخل الیاف نفوذ نمی کنند و در اولین شستشو از بین خواهند رفت و باعث پخش رنگ به سایر نقاط خواهندشد.

11- برای ایجاد یکنواختی در سطح فرش بعد ازشستشو فرش باتراش کمی پرداخت می شود این عمل با استفاده از دستگاه پرداخت زنی انجام می گیرد.


نكاتی چند در مورد لكه و لكه گیری ها:

 اولین نكته مهم در مورد لكه، شناخت نوع و میزان تازگی آن است، وقتی لكه ایجاد شده تازه باشد و بدانیم از چه ماده یا موادی تشكیل شده، می توانیم سریعتر نسبت به موادمورد نیاز جهت رفع آن اقدام كنیم، تازگی لكه باعث میشود كه زودتر ،بهتر و باهزینه كمتر پاك شود. برای زدودن و پاك كردن لكه، ابتدا مواد شیمیایی را مورد بررسی قرار داده، سپس لكه را قبل از شستشوی محل آلوده، پاك می كنیم.

آب داغ:

 لكه های ناشی از خون و تخم مرغ را بعلت آلبومین موجود، ثابت تر می كند.

آب و صابون:

 لكه هایی مانند عصاره میوه هاو چای و قهوه را ثابت تر می كند.

طریقه زدودن لكه چربی:

اینگونه لكه ها را میتوان بوسیله بنزین یا نیترا كلرور كربن پاك كرد، بدین صورت كه ابتدا با اسفنج، محلول فوق را به محل آلوده مالیده و سپس نسبت به پاك نمودن لكه اقدام می كنیم، لكه چربی های حیوانی با آب و صابون از بین می رود.

لكه خون و چسب :

 ابتدا با آب سرد و صابون لكه را زدوده و سپس، با آب نیم‌گرم و صابون میشوریم و چنانچه لكه‌ها روی قسمت های رنگی ایجاد شود بوسیله نیترا كلرور كربن و اسفنج آنرا تمیز نموده با آب سرد و مالش اسفنج آنرا میشوئیم.

لكه شمع :

ابتدا موم اضافی را برداشته، سپس قسمت لكه شده را گرم كرده و كاغذی روی آن قرار می دهیم تا موم را جذب نماید، سپس بوسیله بنزین یا نیترا كلرور كربن و مالش اسفنج آنرا پاك می كنیم.

لكه قهوه ، كاكائو و چای:

در صورت تازه بودن با آب جوش و اتوی داغ از بین می رود و چنانچه  پس از شستشو لكه باقی ماند با استفاده از نیترا كلرور كربن و در صورت سفیدی قسمت از آب اكسیژنه 20% استفاده می كنیم.

لكه شیر:

چربی شیر را با بنزین برطرف كرده، سپس با آب نیم گرم میشوئیم.

لكه ترشی:

لكه میوه های ترشی همچون آلبالو، انار ،پرتقال را سریعأ با آب و آمونیاك میشوریم.

لكه مركب فرنگی:

بامحلول داغ و غلیظ جوهر ترشك و آب و صابون مالش داده، میشوریم.

لكه عرق بدن:

محل لك شده را در محلول، پر برات دو سود و آب اكسیژنه (آب اكسیژنه یك لیتر، پربرات دو سود چهار قاشق قهوه خوری) پاك می كنیم.

لكه مركب آبی یا سیاه بر روی الیاف نباتی ( گیاهی ) :

محلول رقیقی از 5% پر منگنات دو پتاس و آب تهیه كرده، قسمت آلوده را در آن خیس كرده تا رنگ آن قهوه ای گردد، سپس آنرا در محلول بی سولفیت دو سود و كمی سركه گذارده، با آب زیاد میشوریم و چنانچه تمیز نشد این كار را چند بار تكرار و تا محو لكه ادامه می دهیم.

لكه مركب روی الیاف حیوانی:

پارچه را در محلول 5% پر بورات دو سود گذاشته، كم كم گرم می كنیم، تا آنجا كه نجوشد و پارچه داخل ظرف تكان نخورد، سپس از داخل ظرف، خارج ساخته، آبكشی می نمائیم.

لكه جوهر معمولی روی قالی:

مقداری ماست ترش روی محل لكه ریخته، منتظر میمانیم تا ماست رنگ جوهر را بخود بگیرد، سپس آنرا پاك نموده و این عمل  را آنقدر تكرار می كنیم، تا جائیكه لكه كاملا"محو گردد.

تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.