درباره ما


با مناسب ترين هزينه از خدمات دندانپزشکی ما استفاده کنید


طرف قرارداد به بیمه تکمیلی:
بيمه دانا و سينا

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه ساعت ١٥ تا ٢٠

دندانپزشکی کودکان

خدمات ارائه شده در بخش دندانپزشکی کودکان:

 1. معاینه
 2. تشخیص و پرتونگاری
 3. کنترل رفتار کودکان
 4. درمان ریشه دندان های شیری و دائمی جوان
 5. روکش های استنلس استیل و پلی کربنات
 6. تراماتولوژی پوسیدگی و پیشگیری
 7. جراحی در کودکان
 8. بیماری های پریودنتال
 9. دندانپزشکی جامعه نگر، دندانپزشکی بیمارستانی و کودکان استثنایی می باشد
 10. معاینه سلامت دهان نوزادان، ارزیابی ریسک در مادر و کودک
 11. مراقبت دندانپزشکی پیشگیری شامل تجویز فلوراید و توصیه هایی در رابطه با تغذیه و رژیم غذایی
 12. مشاوره در زمینه عادات دهانی  (مثل استفاده از پستانک و مکیدن انگشت)
 13. ارزیابی و درمان زود هنگام برای صاف و ردیف کردن دندان ها
 14. ترمیم پوسیدگی های دندانی
 15. درمان بیماری های لثه در کودکان
 16. مراقبت در صدمات وارده به دندان ها (مثل دندان های شکسته، جابجا شده، یا خارج شده)
 17. ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی عمومی

دندانپزشکی در بارداری

درمان ریشه در بارداری

معمولاً درمان ریشه دندان در بارداری یک درمان بی خطر و ایمن است. اغلب عکس برداری رادیولوژی مورد نیاز قبل، در طول زمان درمان، یا پس از تکمیل آن یکی از دلایل نگرانی زنان باردار درباره استفاده از این روش است، اما این موضوع معمولاً خطر جدی برای فرد به همراه ندارد. علاوه بر این زنان در اغلب مواقع نسبت به داروهای استفاده شده برای بی حس کردن دهان برای درمان ریشه دندان در بارداری نگرانی دارند، اما این داروها نیز در بسیاری از مواقع بی خطر می باشند.

 

 

 

بسیاری از افراد تصور می کنند درمان ریشه دندان در بارداری خطرناک است و تا حد ممکن باید از انجام این کار در این دوره اجتناب شود. به هر حال حقیقت این است که درمان ریشه دندان معمولاً در طول دوره بارداری بی خطر و امن است. در عمل، درمان ریشه دندان حتی می تواند به حفاظت از سلامت مادر و رشد بهتر جنین کمک کند. این موضوع به خاطر این حقیقت بیان می شود که دندان ناسالم در صورت درمان نشدن می تواند عفونت دندان جدی به همراه داشته باشد. این نوع از عفونت می تواند به حدی پیشرفت کند که سایر اعضای بدن را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد، اما درمان دندان می تواند به حذف این خطر احتمالی کمک موثر نماید.

 

بیلیچینگ

سفید کردن دندان‌ها یا بیلیچینگ، درمانی است که در آن بد‌رنگی‌ها و رنگدانه‌هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده است برطرف می‌کند. این روش‌ به دو دسته مطبی و خانگی تقسیم می شود

سفید کردن دندان‌ها یا بیلیچینگ، درمانی است  که در آن بد‌رنگی‌ها و رنگ دانه‌هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده است برطرف می‌کند. این روش‌ به دو دسته مطبی و خانگی تقسیم می‌شود؛ به این صورت که در بیلیچینگ خانگی از دندان های دو فک توسط دندانپزشک  قالب‌گیری شده سپس جهت ساخت قالب آکریلی به لابراتوار فرستاده می‌شود. متعلقاتی هم از‌جمله سرنگ‌های مخصوص ضمیمه مراحل درمان‌ می‌شود که بیمار موظف است در طول دوره از آنها استفاده کند. البته آموزش‌های لازم توسط پزشک به بیمار داده می‌شود که پس از به‌کارگیری مراحل فوق‌الذکر دندان‌ها به رنگ ایده‌آل برمی‌گردند. دوره درمان حدود 3-2 هفته است که بیمار باید هر شب حداقل 2 ساعت درمان را انجام دهد.

 

بیلیچینگ مطبی در مطب و در طول یک الی دو جلسه به درازا خواهد کشید که این امر با به‌کارگیری وسایل و تجهیزات مختلف میسر می‌شود. این روش مناسب برای آن دسته از بیمارانی است که وقت مناسب و کافی برای تخصیص به خود‌درمانی ندارند و مایل به واگذاری درمان خود به‌طور کامل به دندان پزشک هستند، در صورتی دو روش فوق از عملکرد یکسانی برخوردار است‌ که درمان توسط دندانپزشکی حاذق شکل بگیرد منتها روش بیلیچینگ اداری که در مطب انجام می‌شود به واسطه استفاده از وسایل مختلفی مانند لیزر و مواد با درصد بالا اغلب اوقات مشکل‌آفرین است. ممکن است در نگاه اول بیلیچینگ به روش خانگی خسته‌کننده به نظر برسد ولی نمی‌توان از مزایای آن که ماندگاری طولانی‌مدت و با آسیب‌پذیری بسیار کمتر است چشم‌پوشی کرد. اگر در روش بیلیچینگ اداری که تمام پروسه آن در مطب انجام می‌شود دندان پزشک از به‌کارگیری درست تکنیک بیلیچینگ غفلت بورزد یا به نوعی مبادرت به ایزوله کردن درست دندان‌ها نکند، منجر به سوختن دندان و لثه توسط لیزر و مواد می‌شود. در مجموع پزشک موظف است شرایطی را برای بیمار مهیا کند که با اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل اقدام به انتخاب یکی از دو روش فوق کند.

 

برای انجام بیلیچینگ چه اقدامی لازم است؟

در ابتدا لثه بیمار مورد‌ بررسی و در صورت نیاز جرم‌گیری می‌شود و از آنجا که گاهی جرم‌گیری موجب حساسیت‌زایی است لاجرم عمل بیلیچینگ به دو هفته بعد از جرم‌گیری موکول می‌شود و نتیجه لازم طی گذشت 2 الی 3 هفته حاصل می‌شود. موفقیت این عمل در صورتی به وقوع می‌پیوندد که بیماری‌های لثه و پوسیدگی‌های دندانی نباشد و در این صورت اول باید مشکلات دندانی و لثه مرتفع شوند.

دندانپزشکی ترمیمی زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی - زیبایی

دندانپزشکی مدرن راه های فراوانی را پیش روی دندانپزشک شما می گذارد که دندان های شما را به طبیعی ترین شکل ممکن ترمیم کند. ترکیبی از تکنیک های پیشرفته مواد باند شونده (چسبنده) به سطح دندان و تولید مواد بسیار با دوام و با کیفیت همرنگ و شبیه به دندان کم کم باعث جایگزین شدن ترمیم های کامپوزیتی (همرنگ) به جای مواد نقره ای رنگ شده  است. در اینجا تعدادی از این مواد و روش های مدرن را با یکدیگر مرور می کنیم.

 


کامپوزیت ها (Composites):

 کامپوزیت ها که به مواد ترمیمی سفید یا همرنگ دندان معروف اند با چنان سرعتی پیشرفت کرده اند که در صورتی که توسط کمپانی معتبری ساخته شده باشند و با تکنیک حساس توصیه ‏شده توسط کارخانه بوسیله دندانپزشک با تجربه کار شوند می توان با اطمینان به جای ترمیم های قدیمی آمالگام (مواد نقره ای) از آنها استفاده کرد. تعداد زیادی از ترمیم  ها را چه در دندان های قدامی (جلویی) و چه در دندان های خلفی (عقبی) می توان با این مواد ترمیم کرد. مزیت ترمیم با این مواد تنها شکل و رنگ زیبای آنها نیست بلکه برای ترمیم با این مواد دندان کمتر تراش می خورد و بافت آن بیشتر محفوظ می ماند. به علاوه، این مواد به دلیل باند شدن (چسبیدن) به دندان ساختمان آن را نیز تقویت می کنند.

 

 

 

ونیرهای کامپوزیتی (Composite veneers):

در دندان های قدامی که شکل، رنگ، سایز و یا موقعیت مناسبی ندارند و امکان ارتودنسی برای بیمار وجود ندارد و یا ارتودنسی به تنهایی برای بازگرداندن زیبایی کافی نیست می توان از مواد همرنگ بهره گرفت. در صورتی که دندان ها پوسیدگی و یا ترمیم بدرنگ و معیوب قدیمی نداشته باشند به بی حسی نیازی نیست و دندان اصلاً تراش نمی خورد و سطح آن فقط برای چسبندگی بیشتر کمی زبر می شود. سپس به کمک رنگ های مختلف مواد همرنگ شکل و رنگ دندان به طور دلخواه فرم داده می شود. این درمان به یک جلسه زمان نیاز دارد و در صورت تمایل بیمار می تواند در جلسه دیگر نیاز های زیبایی خود را به میزان بیشتری تامین نماید.

 پس از درمان، بیمار باید بعد از مصرف نوشیدنی های رنگی مثل چای، قهوه یا خوراکی هایی مثل پفک و مواد غذایی حاوی زعفران یا رب گوجه فرنگی یا موادی از این قبیل دهان خود را شستشو دهد و از مسواک زبر استفاده ننماید.

 


لامینیت یا پوشش های چینی زیبایی (Laminate):

 لامینت یک لایه نازک از چینی پخته شده است که می توان آن را به ناخن مصنوعی تشبیه کرد که ‏روی دندان می چسبد. مزیت این روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتی از مینای دندان ) و ‏رنگ شفاف و طبیعی آن است که با آن می توان لبخندی فوق العاده جذاب را به فرد هدیه کرد.

 

 از این روش برای اصلاح این موارد استفاده می شود:

 • شکل و رنگ دندان های جلو و درمان تغییر رنگ دندان ها

 • ترمیم شکستگی ها و بستن فضای بین دندان ها

 • تغییر موقعیت دندان ها و اصلاح سایر ناهنجاری های دندان های جلو

 

پس از تراش از دندان ها قالب گرفته می  شود و به لابراتوار ارسال می گردد تا در جلسه بعد با امتحان کردن آنها در صورت مناسب بودن به سطح دندان چسبانیده شود. در این روش زمان کمتری نسبت به روش های متداول صرف می شود.

 

تماس با ما

آدرس :

یوسف آباد، خیابان هفتم، پلاک ۲۹، طبقه ۲، واحد ۷

تلفن تماس :

تماس سریع

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.