دکتر فرناز شیخ نواز جاهد

 

کلیه خدمات دکتر فرناز جاهد شامل:

 • پریناتولوژی
 • جراحی های ترمیمی
 • لیزر
 • کرایو تراپی – درمان زگیل تناسلی
 • سونوگرافی زنان و مامایی
 • پاپ اسمیر
 • بیوپسی مطبی اندومتر
 • NSI تست های سلامت جنین
 • IUD

جوانسازی واژن

جدیدترین روش جوان سازی واژن با معرفی کامل دستگاه لیزر واژینال

دستگاه یک لیزر فرکشنال می باشد که اختصاصا جهت جوان سازی واژن ساخته شده و جهت درمان علائم خشکی واژن، سوزش و درد هنگام نزدیکی، بسیار موثر است. این دستگاه در درمان بی اختیاری ادراری استرسی که در خانم ها بسیار شایع است کاربرد داشته و بی اختیاری ادرار که به دنبال افزایش فشار شکمی (سرفه، عطسه، خنده شدید) متاسفانه در خانم ها به خصوص سنین بالا بسیار شایع است و اکثر خانم ها به این معضل اهمیتی نمی دهند را کاملا از بین می برد و افتادگی مثانه و واژن را برطرف می کند و همچنین باعث روشن کردن دستگاه تناسلی خانم ها و جمع کردن و کوچک کردن لبیاها و تنگ کردن کانال واژن شده به طوری که قابل قیاس با عمل تنگ کردن واژن و پرینورافی (ترمیم دستگاه تناسلی خارجی خانم ها) قابل قیاس می باشد.

 

موارد استفاده:

• جوان سازی واژن

• برطرف ساختن بی اختیاری ادراری استرسی

• روشن کردن لبیا و دستگاه تناسلی خارجی

• رفع خشکی واژن

• رفع چروک خوردگی واژن

• برطرف کردن اختلالات جنسی

• برطرف کردن التهاب واژن (قرمزی و سوزش واژن)

• جمع کردن لبیا ها و دستگاه تناسلی خارجی

• تنگ کردن کانال واژن

• جهت جراحی های زیبایی واژن و لبیا پلاستی

مراقبت های  قبل از استفاده از دستگاه واژینال

بیمار قبل از انجام لیزر تراپی باید توسط متخصص زنان معاینه شده و در صورت وجود عفونت واژن و یا دهانه رحم تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار گرفته و از وی آزمایش پاپ اسمیر به عمل آید و در صورت نبودن مشکل جهت انجام لیزر تراپی آماده است.

 

انجام لیزر درمانی

طول مدت عمل 10 دقیقه است و بدون درد است و نیاز به مصرف مسکن و بی حسی نداشته و بیمار در حین عمل خونریزی ندارد.

 

مراقبت های بعد از استفاده از دستگاه واژینال

پس از لیزر بیمار بهتر است به مدت 5 روز تحت درمان با آنتی بیوتیک موضعی و یا خوراکی با صلاحدید پزشک قرار گیرید و عمل سرپایی بوده و نیاز به استراحت بعد از عمل و دوره نقاهت وجود ندارد.

 

دوره درمان

لیزر واژینال به مدت 3 تا چهار نوبت بستگی به صلاحدید پزشک به فاصله هر سه تا چهار هفته باید انجام شود و بستگی به اندیکاسون لیزر درمانی ممکن است این عمل فقط در یک نوبت قابل انجام باشد.

 

عوارض

لیزر واژینال هیچ گونه عوارضی ندارد و در صورت داشتن هر گونه مشکلی بایستی با پزشک معالج صحبت کند.

مراقبت های قبل از بارداری

هر خانمی که قصد باردار شدن را دارد و تصمیم به داشتن فرزند می کند یک سری چکاب و آمادگی هایی را باید طی کند و انجام دهد تا بتواند بارداری سالم بدون مشکلی را سپری کند.

بسیاری از زوج ها هستند که برای بارداری خود برنامه ریزی می کنند. آنها برای به دنیا آوردن یک نوزاد سالم و داشتن یک بارداری بدون خطر تصمیم می گیرند تا یک برنامه ریزی منظم داشته و تحت نظر پزشک اقدامات لازم را انجام دهند. مراقبت هایی وجود دارد که به آنها مراقبت های پیش از بارداری گفته می شود.

معاینات فیزیکی و آزمایشات قبل از بارداری در طول چند ماه آمادگی های لازم فیزیکی و روحی را به شما می دهد تا در بهترین زمان برای بارداری اقدام کنید. همچنین مراقبت های قبل از بارداری پیش زمینه ها و فاکتورهای لازم برای بارداری را که در شما وجود دارد در اختیار پزشک متخصص قرار می دهد.

اولین موردی که متخصص از شما می پرسد لیستی بلند از سوالات متعدد در خصوص وضعیت سلامت بدن و کیفیت زندگی است. معمولا متخصصان تمایل دارند تا بدانند که آیا در گذشته مسئله ای وجود داشته که روی توانایی فعلی شما برای بارداری و سلامتی جنین تاثیر بگذارد. متخصص هرگونه فاکتورهای نگران کننده را با شما در میان می گذارد و به شما کمک می کند که بهترین روش را انجام دهید و اجازه می دهد سوالاتی که مدنظرتان است را از او بپرسید.

اطلاعات دوره قاعدگی

متخصص زنان در خصوص دوران قاعدگی سوالاتی از شما می پرسد. بنابراین اگر تا کنون تقویمی برای دوران قاعدگی خود نداشتید، زمان مناسبی است تا شروع کنید. سپس از شما در خصوص ابزار جلوگیری از بارداری سوالاتی می پرسد. بعضی از روش های پیشگیری از بارداری مانند آمپول دپوپروورا هستند که امکان دارد تا باروری را به تعویق بیاندازد. اگر قصد دارید تا سریعتر باردار شوید باید درخصوص روش های دیگری برای جلوگیری از بارداری با متخصص مشورت کنید.

سوالات دیگری که متخصص تمایل دارد تا درباره آنها اطلاعات کسب کند تست پاپ اسمیر و سابقه داشتن عفونت های مقاربتی است. بعضی از عفونت های مقاربتی خاموش هستند. در حقیقت این نوع مقاربت ها هیچگونه علائمی ندارند اما در امر باروری یا بارداری مشکلاتی را به وجود می آورند.

 

تاریخچه زایمان

سابقه زایمان و بارداری قبلی بویژه اگر خارج از رحمی باشد اطلاعات دیگری است که در اختیار متخصص قرار می گیرد. بارداری خارج از رحمی شانس بارداری مجدد را تا حدودی کاهش می دهد. چنانچه مجدد باردار شوید، متخصص در ابتدای بارداری با استفاده از سونوگرافی از سلامتی بارداری اطمینان حاصل می کند.ا

اگر سابقه سقط جنین درکارنامه شما وجود داشته باشد تست های کروموزومی یا معاینات بیشتر برای تشخیص و برطرف شدن مشکل از سوی متخصص انجام می شود.همچنین عوارض بارداری که قبلا آنها را تجربه کرده اید، نوع زایمان و همچنین سابقه زایمان زود هنگام از سوالات مهم دیگری است که از شما پرسیده می شود.مسائل دیگری از قبیل افسردگی در طول بارداری یا پس از زایمان و سایر مسائل روحی از سوی متخصص مورد بررسی قرار می گیرد.

در پایان، در خصوص تولد نوزاد سالم سوالاتی پرسیده می شود. چنانچه قبلا نوزاد ناسالمی به دنیا آورده باشید مثل نقص لوله عصبی، مانند اسپینا بیفید، متخصص ممکن است میزان مصرف فولیک اسید قبل از بارداری و در طول آن را تغییر دهد تا از وقوع مجدد این مشکلات در بارداری جدید جلوگیری شود.

 

سابقه بیماری

 اگر سابقه بیماری خاصی در شما وجود دارد که باعث ایجاد مشکلاتی در بارداری شما می شود مانند آسم، دیابت، فشار خون بالا، اختلالات لخته شدن خون و بیماری تیروئید، توسط متخصص مورد بررسی قرار می گیرد.اگر شما دچار یک بیماری مزمن پزشکی هستید، پزشک شما به شما کمک می کند تا با مراجعه به متخصص مربوطه یا کنترل آن توسط خودتان این بیماری را مدیریت کنید.

میزان مصرف داروها برای برطرف شدن بیماری های مزمن و درمان آن ممکن است به گونه ای باشد که باید قبل از بارداری یا در طول بارداری تجویز شود. چنانچه قبلا تحت عمل جراحی قرار گرفته باشید یا مشکل خاصی با ماده بیهوشی داشته باشید از موارد دیگری است که متخصص باید درباره آن آگاهی داشته باشد.

 

داروها و آلرژی

 پزشک متخصص در خصوص حساسیت های دارویی از شما سوالاتی می پرسد. ویتامین ها، گیاهان دارویی و سایر مکملها ممکن است باعث ایجاد حساسیت در انسان شوند. پس بهتر است در خصوص هرچیزی که می خورید با پزشک خود مشورت کنید. این اطلاعات به پزشک متخصص شما کمک می کند تا از میزان مصرف دار و بی خطر بودن آن در طول بارداری اطمینان حاصل کند. (به عنوان مثال، megadoses از ویتامین های خاص، مانند ویتامین A، می تواند برای یک کودک در حال رشد خطرناک باشد) در بعضی شرایط متخصص ممکن است خوردن فولیک اسید را قبل از شروع بارداری تجویز کند.

واکسیناسیون

 بعضی از بیماری های خاص در دوران بارداری می تواند کودک را در معرض خطر نقص تولد جدی و یا عوارض دیگر قرار دهد. پزشک شما از شما می خواهد تا کارت واکسناسیون خود را در اختیار او قرار دهید تا از برنامه واکسینه شدن شما آگاهی کامل به دست آورد.

واکسن هایی که برای متخصص زنان در اولویت قرار دارند، سرخجه، آبله مرغان، دیفتری و کزاز، آنفولانزا (البته با توجه به فصل) و هپاتیت ب هستند.اگر قصد سفر به خارج از کشور در طول بارداری را دارید در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت لزوم برای شما واکسیناسیون مجدد تجویز کند.

 

معاینات ژنتیکی

 چنانچه در معرض یکی از این فاکتورها قرار داشته باشید، به متخصص ژنتیک معرفی می شوید:

 • سابقه بیماری ژنتیکی در فامیل
 • سقط های مکرر

چنانچه سن شما 35 یا بالاتر از آن باشد معاینات ژنتیکی و مشاوره ژنتیک قبل از بارداری شما را از به دنیا آوردن یک کودک سالم و عاری از هر نوع بیماری ژنتیکی مطمئن می کند و چنانچه احتمال خطری برای نوزاد وجود داشته باشد می توانید در خصوص آن با متخصص خود مشورت کنید و آزمایشهای لازم را قبل از بارداری انجام دهید.

 

معاینه فیزیکی بیماری های زنان

پزشک متخصص شما ممکن است در این زمینه ها شما را مورد معاینه قرار دهد:

معاینات استانداردی که از سر تا پا انجام می شود شامل اندازه قد، وزن و فشار خون هستند

معاینه ناحیه تناسلی برای وجود هر ضایعه ای که ممکن است نشان دهنده عفونت یا مشکل دیگری باشد

معاینه واژن تا از عدم عفونت هایی مثل مخمر، تریکومونا، خارش یا سوزش اطمینان حاصل شود.

بررسی دهانه رحم

آزمایشات پاپ اسمیر تا از عدم سرطان رحم، سوزاک و کلامیدیا (بیماری های مقاربتی) و تغییرات غیر طبیعی سلول اطمینان حاصل شود.  چک کردن تخمدان ها، رحم و گردن رحم برای احتمال وجود توده، حساسیت یا مشکلات دیگر.

 

آزمایش ادرار

آزمایش ادرار برای نشان دادن میزان قند خون و تشخیص دیابت ضروری است. قند خون کنترل نشده می تواند عواقب وخیمی برای یک کودک در حال رشد داشته باشد، بنابراین اگر شما مبتلا به دیابت هستید، توصیه می شود قبل از اقدام برای بارداری به متخصص دیابت مراجعه کنید. اگر شما علائم عفونت ادراری (مانند سوزش مکرر، و یا ادرار کردن دردناک) داشته باشید، نمونه ادرار شما به آزمایشگاه برای بررسی فرستاده می شود.

 

تست خون

آزمایش خون برای تشخیص بیماری هایی از قبیل اچ آی وی، کم خونی، سیفلیس، سرخجه و آبله مرغان در صورتی که هنوز به آن مبتلا نشده اید و همچنین هپاتیت ب ضروری است.با توجه به پس زمینه های قومی و پزشکی، ممکن است برای تشخیص اینکه آیا شما حامل ژنتیکی برای کم خونی داسی شکل سلول، بیماری تای ساکس، تالاسمی، و غیره هستید مورد آزمایش قرار بگیری

سایر خدمات

 پریناتولوژی: شامل مراقبت های قبل از بارداری، دوران بارداری و بعد از زایمان

 درمان و رفع اختلالات دستگاه تناسلی با جراحی های ترمیمی

 لیزر: شامل جوانسازی واژن

 • رفع شلی و خشکی واژن
 • درمان بی اختیاری ادراری
 • کاهش تیرگی پوست ناحیه تناسلی

 درمان بیماری های مقاربتی تناسلی

 • زگیل تناسلی
 • تب خال تناسلی

 کرایو تراپی جهت زخم های دهانه رحم و درمان زگیل تناسلی

 سونوگرافی زنان و مامایی

 مراقبت و معاینات دوره ای سلامت زنان

 غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان زنان

 سرطان دهانه رحم با انجام پاپ اسمیر  شامل:  

 • سرطان پستان با معاینه، سونوگرافی و ماموگرافی
 • سرطان رحم با بیو پسی مطبی جایگزین کورتاژ تشخیصی
 • انجام پاپ اسمیر با جدیدترین روش Liquied base
 • piple test یا بیوپسی اندومتروم در مطب بدون نیاز به بی حسی، بدون درد و خونریزی های غیر طبیعی و مشکوک به بدخیمی
 • انجام پاپ اسمیر با آخرین متد روز دنیا به روش Thin-prep در موارد مشکوک به زگیل تناسلی یا سرطان دهانه رحم

 

 

 انجام تست های سلامت جنین شامل:

 • NSP و تست های سلامت جنین
 • غربالگری

 

گذاشتن و برداشتن IUD

فرم تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

تهران، ستارخان، خیابان بهبودی، جنب کوچه بقال باشی، ساختمان پردیس، طبقه 4، واحد 8

تلفن تماس :

02166506549

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.