مجموعه ورزشی بزرگ ملوان

*ساعت کاری ایام ماه مبارک رمضان از ۱۰ تا ۱۹ و از ۲۱ تا ۲ بامداد*

مجموعه ورزشی و استخر ملوان

استخر بزرگسال

استخر کودک

سونای خشک

آموزش شنا خصوصی و نیمه خصوصی

مدرسه شنا

آموزش نجات غریق

شنای موزون

آب درمانی

سالن بدنسازی

تی آر ایکس

ایروبیک

پیلاتس

پکیج لاغری با دستگاه جی فایو

ماساژ حرفه ای

کمپ شکم و پهلو

بیلیارد ( آموزشی و تفریحی)

بوفه

دارای پارکینگ اختصاصی

تمامی ایام هفته از ساعت ۲۳-۷/۳۰

بانوان و آقایان

*جمعه ها ویژه آقایان*

سانس صبح ۹-۷/۳۰

سانس ظهر ۱۴-۱۲/۳۰

تخفیف ۲۵ درصد ویژه ساعات ۹-۷/۳۰ صبح و ۱۲/۳۰-۱۴ بعد از ظهر

روزهای زوج ویژه خانم ها از ساعت ۷/۳۰ صبح تا ۲۳ شب

روز های فرد ویژه آقایان از ساعت ۸/۳۰ صبح الی۲۳ شب

مزایای آب درمانی

مزایا و خصوصیات استفاده از آب‌درمانی برای تسکین دردها و ایجاد آرامش و موارد درمانی و روحی بی‌اندازه است و در دسترس بود و ارزانی این تفریح مفرح بی‌بدیل است. آب‌درمانی شامل استفاده از سرما، یخ، گرما یا بخارآب برای کاهش درد و بهبود شرایط فیزیکی بیمار است. استفاده از ماساژ با گیاهان معطر، وان، بخار و برای داشتن حس خوب، از قرن اول موردتوجه و پذیرش بوده است. آب‌درمانی بر مبنای خواص شفابخشی آب و اثرات حرارتی و مکانیکی آن کار می کند.

در هنگام قرار گرفتن در آب تغییرات زیر در بافتها و اندام‌های بدن رخ می‌دهد:

 الف-افزایش درجه حرارت بدن:

 برحسب میزان و مقدار گرمای آب درجه حرارت بدن هم‌تغییر می‌کند. در اغلب موارد که درجه حرارت آب استخر بین 34 تا 37 درجه سانتی‌گراد باشد دمای بافتها و عضلات فرد نیز مقداری افزایش میابد.

 ب-افزایش سوخت‌وساز بافتها:

 در اثر افزایش حرارت بافتها ی مختلف بدن میزان سوخت‌وساز با متابولیسم عمومی بافتها نیز زیاد می‌شود.

ج- اتساع عروق:

بالا بودن حرارت آب منجر به بالا رفتن حرارت بدن و متعاقب متسع شدن عروق و مویرگ‌ها می‌شود.

در ضمن اتساع عروقی می‌تواند ناشی از افزایش سوخت‌وساز سلول‌ها باشد که نیاز به اکسیژن اضافی و دفع بیشتر مواد حاصل از سوخت‌وساز دارند.

د- افزایش جریان خون:

افزایش درجه حرارت بدن موجب زیادتر شدن سوخت‌وساز سلول‌ها می‌شود که برای جبران کردن این امر بدن به افزایش جریان خون بافته روی می‌آورد؛ بنابراین میزان جریان خون نیز متعاقب قرار گرفتن در آب گرم افزایش میابد.

ه- افزایش میزان فعالیت قلب:

به دنبال اتساع عروقی و زیادشدن میزان جریان خون میزان خون وارده به قلب نیز افزایش‌یافته و طبق قانون فرانگ استارلینگ (هرچه خون وارده به قلب زیادتر گردد خون خروجی از آن نیز زیادتر می‌گردد) میزان به رونده قلبی افزایش میابد و فعالیت قلبی نیز بیشتر می‌شود.

به دنبال تأثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافتها اندام‌های بدن یک سلسله تأثیرات درمانی در فرد مشاهده می‌شود ازجمله در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندام‌ها و دفع سایر مواد زائد. گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد براثر وقوع تغییرات مذکور. این درد و ناراحتی ورزشکار از بین می‌رود به‌طور خلاصه می‌توان گفت که تأثیرات درمانی آب به‌واسطه اثری است که بر روی پوست بدن دارد.

در آب‌درمانی پوست بدن به‌عنوان یک عضو مهم و اساسی است زیرا براثر برخورد جریان آب گیرنده‌های عصبی پوست تحریک می‌شوند. تحریکات ایجادشده از طریق اعصاب بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارند و این تأثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن تأثیرات درمانی آب می‌شود. استفاده از آب‌درمانی روی جریان خون. سوخت‌وساز بدن. سیستم عصبی ترکیب خون و میزان ترشح غدد نیز تأثیر می‌گذارد و درنهایت تجمع این تأثیرات روی روان فرد منعکس می‌شود.

ب می‌شود. استفاده از آب‌درمانی روی جریان خون. سوخت‌وساز بدن. سیستم عصبی ترکیب خون و میزان ترشح غدد نیز تأثیر می‌گذارد و درنهایت تجمع این تأثیرات روی روان فرد منعکس می‌شود.

موارد کاربرد آب‌درمانی در ورزش

از هیدروتراپی به‌جز رفع خستگی و آرامش در ورزشکاران در موارد دیگری نیز می‌توان استفاده کرد. مهم‌ترین کاربردهای آب‌درمانی شامل موارد زیر است: به‌عنوان قسمتی از درمان فوری ضایعه ورزشی که باید از آب سرد با درجه حرارت حدود 8-12 درجه سانتی گراداستفاده کرد. برای مثال قرار دادن مچ پا یا دست ضایعه دیده در آب سرد باعث جلوگیری از ایجاد تورم و التهاب در موضع صدمه‌دیده می‌شود و درد را کاهش می‌دهد.

در درمان ضایعات ورزشی مزمن مثل کوفتگی. رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مفاصل التهاب یا تورم زردپی یا تاندون از آب‌درمانی می‌توان استفاده نمود. برخی از متخصصان عقیده دارند که در هر مرحله از ضایعات سیستم عضلانی استخوانی می‌توان از آب‌درمانی استفاده کرد. البته توصیه می‌شود که در اوایل وجود ضایعه حاد و شدید از آب گرم استفاده گردد.

بعد از عمل جراحی در صدمات ورزشی برای به دست آوردن دامنه حرکتی مفاصل می‌توان از آب‌درمانی استفاده نمود. از موارد مهم دیگر کاربرد آب‌درمانی در ورزش برای تحرک و انعطاف‌پذیری در عضلات و مفاصل است. در این حالت نیز عضو موردنظر را در یک وان یا ظرف مناسب قرار می‌دهیم در صورت امکان می‌توان از استخر آب گرم استفاده نمود گرمای آب باعث نرم شدن مفاصل و عضلات می‌شود و این امر کیفیت انجام حرکات در عضو آسیب‌دیده را بهبود می‌بخشد.

به‌عنوان قسمتی از برنامه آمادگی ورزشکاران هم می‌توان از آب درمتنی استفاده کرد. منظور این است که برای گرم کردن عضلات بدن. افزایش جریان خون در بافتها. بهبود وضع تغذیه سلول‌ها قبل از شروع تمرینات و حرکات جهت تقویت و آماده کردن بدن می‌توان از آب‌درمانی استفاده کرد.

ازجمله موارد دیگری که هیدروتراپی در ورزش کاربرد داردتمیز و برطرف کردن مواد خارجی از روی زخم‌ها. خراشیدگی‌ها تاول هل و دیگر آسیب‌های ورزشی است که در پوست بدن به وجود میاید.

به طور کل از فواید آب درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • تقویت عضلات و بازآموزی عضلات فلج
 • ایجاد شادابی
 • کاهش اسپاسم و درد‍‌های عضلانی
 • جلوگیری از انحراف ستون فقرات
 • افزایش گردش خون در کلیه و مثانه و جلوگیری از رسوب مواد معدنی به شکل سنگ
 • درمان آرتروز
 • تقویت مغز و بدن و خواب راحت
 • فشار هیدرواستاتیک
 • افزایش میزان فعالیت قلب
 • افزایش حرکات روده و یبوست
 • بهبود کمر درد
 • ارتقا بهداشت پوست و مو
 • بالا رفتن حجم تنفسی ریه

تاثیرات درمانی آب به خاطر تاثیراتی است که آب بر پوست بدن دارد. بر اثر برخورد آب، گیرنده‌های عصبی پوست تحریک شده و روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن اثرات درمانی آب می‌شود.

هیدروتراپی برای درمان بیماری‌های مختلف

 • کاهش درد

آب‌درمانی یک روش طبیعی درمانی با اثربخشی بالا است که با تحریک اندورفین به کاهش فشار و کنترل درد کمک می‌کند. آب‌درمانی دیسک کمر برای بیماری‌هایی مثل گردن درد، کمردرد، درد شانه، زانودرد و فتق دیسک کمر مؤثر است.

 • بهبود گردش خون

حمام، تأثیر معجزه‌آسایی در بهبود گردش خون دارد و به تغذیه و اکسیژن‌رسانی به تمام سلول‌ها و بافت‌های بدن کمک می‌کند.

 • تقویت سیستم ایمنی بدن

سم‌زدایی متعارف باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود که می‌تواند به مدیریت عفونت‌های باکتریایی و ویروسی کمک کند. آب‌رسانی همچنین به غلبه بر عفونت‌های جزئی ناشی از سرماخوردگی ساده تا بیماری‌های مهلک کمک می‌کند

 • آرتروز

آب‌درمانی هم به روش غوطه‌ور ساختن (در آب فرورفتن) و هم با انجام تمرینات درون آب به درمان آرتروز زانو و آرتروز گردن کمک می‌کند. این روش برای درمان سفتی و درد مفاصل بسیار مؤثر است.

 • درد مفاصل

چرخش آب، جکوزی و وان آب گرم به درمان درد مفاصل و عضلات کمک کرده و باعث تقویت عضلات می‌شود.

 • سردرد

آب‌درمانی به شکل کمپرس مرطوب برای درمان سردرد بسیار مفید است.

 • سیاتیک

آب‌درمانی به شکل استفاده از وان گرم به خنثی کردن واکنش‌های بدن ناشی از سیاتیک کمک کرده و باعث کاهش درد آن می‌شود. در هنگام استفاده از وان آب گرم، بدن در آب بدون وزن شده و فشارثابت جاذبه از بین می‌رود.

 • بیماری‌های نورولوژیکی

بیماری‌های نورولوژیکی مانند دیستروفی عضلانی، فلج مغزی، اسکلروزیس چندگانه، بیماری پارکینسون....

ارتباط با ما

0%
0%

0% تخفیف ویژه

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.