دکتر مجید نداف کرمانی


عمل های جراحی زیبایی از عمل های شایع در ایران می باشد. انتخاب جراح پلاستیک یکی از دغدغه های اصلی افرادی  است که در صدد انجام عمل های زیبایی هستند. خوشبختانه برای حل این مشکل، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست پزشکانی که فوق تخصص جراحی پلاستی و زیبایی هستند را در سایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به آدرس www.plasticsurgeons.ir قرار داده است. اشخاصی که قصد انجام عمل های زیبایی را دارند می توانند با مراجعه به این  سایت پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، انتخاب و با اطمینان خاطر جهت جراحی زیبایی اقدام کنند.

 

اگر می خواهید جراحی بینی کنید، دکتر نداف به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند

جراحی زیبایی بینی فراتر از یک عمل ساده

نمونه لیپوماتیک شکم

 

 

 

دانلود کاتالوگ

نمونه لیفت بازو

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

 

 

زیبایی بینی Rhinoplasty:

مواردی که از این عمل سود می برند:

1- احساس بزرگی بیش ازحد بینی نسبت به صورت

2- قوز ناحیه پل بینی وقتی ازنیمرخ دیده می شود.

3- پهن بودن بیش از اندازه بینی وقتی از نمای رخ دیده شود

4- افتادگی نوک بینی

5- بزرگی و ضخیم بودن نوک بینی

6- بیرون زدگی بیش از حد پره های بینی

7- بینی ازخط وسط صورت خارج و انحراف داشته باشد.

8- سابقه آسیب دیدگی بینی که باعث شده بینی از حالت قرینه خارج شده باشد.

عمل زیبایی بینی بـه دو صورت باز یا بسته انجام می شود. در روش بسته، برش های جراحی در داخل بینی است و ورم پس از عمل کمتر است ولی در همه نمی توان با این روش عمل جراحی را انجام داد. در روش باز غیر از برش های داخل، برش کوچکی نیز در پوست بینی داده می شود و دقت عمل بالاتر است ولی ورم بعد از عمل نیز بیشتر می باشد.

اقداماتی که در حین عمل جراحی زیبایی بینی انجام می شود در هر فردی متفاوت می باشد و بستگی به بینی فرد و همچنین قسمت های دیگر صورت مانند گونه ها و چانه دارد. عوارض عمل جراحی زیبایی بینی نادر است. ممکن است کبودی و ورم پس از عمل وجود داشته باشد که موقتی است و پس از چند روز برطرف می شود. احساس گرفتگی بینی سریع پس از عمل طبیعی است و علت آن ورم پس از عمل می باشد ولی در صورت تداوم نشانه عوارض پس از عمل می باشد. در صورت تکنیک صحیح میزان این عوارض کاهش می یابد. 

نمونه لیفت ابرو

 

 

 

سایر جراحی ها

 

 

بزرگ کردن گونه (cheek augmentation):

گونه ها نقش موثری در دستیابی ما به ظاهری زیبا، جوان و صورتی پر دارند. با افزایش سن حجم گونه ها کاهش می یابد. البته در برخی از افراد حجم گونه ها به طور مادرزادی کم است. در همه این موارد عمل بزرگ کردن گونه سودمند است. تعبیه پروتز گونه راه حل همیشگی در این موارد است. تزریق چربی و ژل در گونه از روش های موقتی بزرگ کردن گونه است پروتز گونه در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد که بسته به معاینه فرد پروتز خاص آن فرد استفاده می شود. پروتز از طریق برش های داخل دهانی روی استخوان گونه گذاشته می شود و هیچ برشی روی پوست صورت داده نمی شود.

 

 

 

بزرگ کردن چانه (chin augmentation):

در افرادی که چانه کوچک یا عقب است و دیگر قسمت های فک و همچنین جفت شدن دندان ها روی هم نرمال است، این عمل مناسب می باشد. روش انتخابی، جلو بردن استخوان چانه (Osseus genioplasty) می باشد.

 

تکنیک:

1- تعبیه پروتز چانه:

پروتز چانه در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد که بسته به معاینه فرد پروتز خاص آن فرد استفاده می شود. پروتز از طریق برش های داخل دهانی روی استخوان چانه گذاشته می شود و هیچ برشی روی پوست صورت داده نمی شود.

 

2- جلوبردن استخوان چانه (Osseus genioplasty):

در این روش با برش های داخل دهانی استخوان چانه در محل مناسب بریده می شود و بر اساس مشکل بیمار قبل از عمل، استخوان چانه به محل مناسب منتقل و در محل جدید فیکس می شود در این روش امکان بهبود غبغب نیز وجود دارد.

 

 

 

بزرگ کردن لب ها (lip augmentation):

بزرگ کردن لب ها باعث ایجاد لب های پرتروگوشتی ترمی شود و چروک های زیر و اطراف دهان و لب ها را کاهش می دهد که در نهایت در زیبایی فرد موثراست ایـن عمل با تزریق ژل یا تزریق چربی خود بیمارصـورت می پذیرد.

 

لیفت ابرو (brow lift):

کسانی که کاندید این عمل هستند:

1- افتادگی یا پایین قرارگرفتن ابروها که باعث یک ظاهر خسته یا غمگین می شود

2- خط های افقی عمقی در پیشانی

3- چین و چروک های عمودی بین ابروها و بالای بینی

 

تکنیک:

1- لیفت ابرو با روش آندوسکوپیک (با دوربین و برش کوچک)

2- لیفت ابرو به روش بازبدون آندوسکوپ (بدون دوربین و با برش بزرگتر)

در صورتی که لیفت ابرو با اندوسکوپ انجام شود، قابلیت از بین بردن عضلات اخم نیز علاوه بر لیفت ابرو وجود دارد و چروک های ناشی از اخم نیز به طور کامل و همیشگی بر طرف می شود. کبودی و ورم چند روز پس از عمل طبیعی و خود بخود بر طرف می شود.

 

 

 

لیفت صورت و گردن (face and neck lift):

این عمل در مواقعی مفید است که:

- افتادگی گونه داشته باشید

- چین و چروک صورت و گردن و وجود غبغب باعث آزردگی تان شده باشد احساس پیری و خستگی صورت و گردن داشته باشید

- زاویه بین صورت و گردن محو شده باشد

- لیفت صورت و گردن با برش دور گوش و اصلاح افتادگی بافت های عمقی صورت و برداشتن پوست اضافی صورت انجام می شود. در حال حاضر تکنیک های قدیمی که صرفا پوست کشیده می شد و عوارض زیاد و ماندگاری کمی داشت کاملا منسوخ شده و تکنیک های جدید که بافت های عمقی صورت از جمله عضلات و فاشیا لیفت می شوند، جایگزین روش های قدیمی شده و عوارض کمتر و ماندگاری بیشتری دارند. کبودی و ورم چند روز پس از عمل طبیعی و خود بخود بر طرف می شود.

 

لیپوساکشن و لیزرلیپولیز (laser lipolysis and liposuction):

مواردی که از این عمل سود می برند:

متناسب با بقیه قسمت های بدن نباشد و با ورزش و نواحی از بدن که تجمع بافت چربی داشته باشد و رژیم برطرف نشود. همچنین پوست اضافه وجود نداشته باشد و پوست حالت ارتجاعی خوبی داشته باشد. (لیپوساکشن چربی را برمی دارد نه پوست) اگر بخواهید که قسمت هایی از بدن حدود و اضحتری پیدا کند.  

 

جراحی زیبایی فک بالا و پایین (orthognatic surgery):

در مواردی که فک بالا یا پایین در محل مناسب نباشند و یا دندان ها روی هم جفت نشوند، با جلو، عقب، پایین یا بالا بردن فک ها، تناسب بهتری در اجزای صورت به وجود می آید و دندان ها بهتر روی هم قرارمی گیرند. هدف از عمل زیباتر شدن صورت است.

 

 

 

جراحی پلک بالا و پایین (upper and lower belpharoplasty):

مواردی که ازاین عمل سود می برند:

1- پوست اضافه که باعث محو شدن چین خوردگی طبیعی پلک های بالا شود

2- پوست شل که از پلک های فوقانی آویزان شده باشدو احتمالا باعث اختلال دید شده باشد

3- یک ظاهر پف کرده در پلک های فوقانی که باعث ظاهری خسته در چشم ها شود

4- پوست اضافه و چین و چروک پلک های تحتانی

5- برجستگی های زیرچشم

6- افتادگی پلک های تحتانی با برش در محلی که دید کمی دارد پوست و چربی اضافه پلک برداشته می شود.

 

زیبایی گوش (Otoplasty):

مواردی که ازاین عمل سود می برند:

1- بیرون زدگی گوش ها

2- بزرگی گوش ها

3- شکل غیرطبیعی گوش ها

با برش پشت گوش به غضروف های گوش شکل مناسب داده می شود و غضروف های اضافه برداشته می شود.

 

لیفت سینه (breast lift):

اگر سایز سینه هایتان مناسب است اما افتادگی دارد، یا سینه هایی دارید که سفـتی لازم را ندارند و یا در مواردی که نوک سینه بـه سمت پایین متمایل باشد، عمل لیفـت سینه برای شما مناسب است.

 

کوچک کردن سینه (Breast Reduction):

مواردی که کاندید این عمل هستند:

1- بزرگی بیش ازاندازه سیـنه ها نسبت به بدن

2- سینه های افتاده و سنگین

3- یکی از سینه ها بزرگ تر از سینه دیگر باشد

4- درد شانه، پشت یا گردن به علت وزن سینه

5- التهاب پوست زیر سینه

6- فرورفتگی پوست در ناحیه شانه ها به علت وزن زیاد سینه

 

بزرگ کردن سینه (breast augmentation):

این عمل در موارد زیر توصیه می شود:

- زمانی که ازکوچک بودن سینه هایتان ناراحت هستید

- پس از بچه دار شدن سینه هایتان کوچک تر و سفتی شان را از دست بدهند

- در مواقعی که کاهش وزن، شکل و سایز سینه هایتان را تغییر داده باشد

- کوچکتر از دیگری باشد یکی از سینه هایتان به طور قابل توجهی

 

زیبایی شکم (abdominoplasty):

عمل زیبایی شکم در موارد زیر پیشنهاد می شود:

- افتادگی یا پوست اضافه ی شکم

- بـیرون زدگی شکم و عدم تناسب با سایر قسمت های بدن

- ضعیف شدگی عضلات شکم

- بافت چربی اضافه در شکم

در مواردی که پوست شکم اضافه باشد یا عضلات شکم شل باشد لیزر لیپولیز مشکل را برطرف نمی کند و درمان صرفاً با ابدومینوپلاستی امکان پذیر می باشد. محل برش در ابدومینوپلاستی در زیر شکم و مانند برش سزارین ولی بزرگتر می باشد.

 

لیفت قسمت های تحتانی بدن (lower body lift):

افتادگی و شل بودن پوست نواحی باسن و ران که با برداشـتن پوست و بافت چربی اضافه و بالا کشیدن باسن و ران با عمل جراحی اصلاح می شود. محل برش در ناحیه بالای باسن به طور دو طرفه می باشد.

 

 

 

لیفت بازو (arm lift):

لیفت بازو در موارد زیر پیشنهاد می شود:

1- افراد با وزن نرمال که نیازبه سفت کردن بازو داشته باشند

2- دربیماران با سابقه قبلی کاهـش وزن که نیازمند برداشتن پوست و بافت اضافه بازو هستند. بازوی این بیماران اکثرا شکل بال خفاش پیدا می کند

3- پوست اضافه بازو در افراد مسن

لیفت بازو به صورت مینی لیفت و لیفت کامل قابل انجام می باشد. در روش مینی لیفت طول برش جراحی کوتاه تر و فقط در ناحیه زیر بغل می باشد ولی با این روش فقط افتادگی 3/1 ابتدایی بازو اصلاح می شود. در روش لیفت بازوی کامل، طول برش بزرگ تر و در ناحیه داخلی بازو می باشد و افتادگی کل طول بازو اصلاح می شود.

لیفت صورت و گردن

برش های جراحی

برش های جراحی بینی:

هر روش جراحی به نوعی زخم به جا می گذارد. دکتر نداف تخصص زیادی در مورد به جا گذاشتن کوچکترین زخم قابل مشاهده دارد و برش ها را در جایی قرار می دهد که دیده نشود. برش رینوپلاستی باز معمولا در داخل بینی است، غیر از برش 3-2 میلیمتری کولوما (بافت مرکزی که سوراخ های چپ و راست بینی را از هم جدا می کند). این برش به خوبی پنهان می شود و بعد از ترمیم، این زخم اصلا دیده نمی شود. در روش بسته رینوپلاستی، فقط از برش های داخلی استفاده می شود. دکتر نداف روش های مختلف را برای شما توضیح می دهد.

نقاهت بعد از رینوپلاستی:

وقتی در خانه هستید باید آرام باشید و از صدمه دیدن بینی خود جلوگیری کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون و مطالعه را انجام دهید. حس می کنید بینی شما کاملا گرفته است و بیشتر بیماران در هفته اول از طریق دهان نفس می کشند. درد اندک تا متوسط است. داروی ضد درد نیز تجویز می شود  که ممکن است در این زمان استفاده شود.

ممکن است 1 یا 2 هفته اول در اطراف چشم خود کبودی داشته باشید. اکثر بیماران طی 7-10 روز به سر کار برمی گردند. دکتر نداف 2 روز بعد جهت کشیدن تامپون شما را ویزیت می کند و 1 هفته بعد شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و اتل مخصوص را بردارد. می توانید ورزش سبک را در 1-2 هفته بعد از جراحی شروع کنید. از فعالیت شدید تا 6-4 هفته بعد از جراحی خودداری کنید، مخصوصا ورزش هایی که ممکن است به صورت شما ضربه وارد شود (فوتبال، بسکتبال). مهم است تاکید کنیم که بینی در ابتدا متورم به نظر می رسد.

این مساله طبیعی است و 8-6 هفته طول می کشد تا تورم از بین برود. حتی بعد از این مدت نیز، رفع کامل تورم تقریبا 12 ماه یا بیشتر طول می کشد. وقتی تورم کاهش می یابد متوجه می شوید که بینی به تدریج باریکتر و کوچک تر می شود ونوک بینی نیاز به زمان بیشتری دارد. بیماران سریع بعد از جراحی از بینی خودشان خوششان می آید اما ظاهر آنها به آرامی و با  گذشت زمان بهبود می یابد تا به فرم نهایی می رسد. مانند هر جراحی دیگری، رینوپلاستی نیز ریسک هایی دارد. اگرچه این عمل ریسک کمی دارد، دکتر نداف در زمان مشاوره به مشکلات بالقوه و مهم رینوپلاستی اشاره می کند.

تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.